Avatar uživatele
anonym

Vyplatí se koupit Sodastream?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Evasky, zebra8 před 3946 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

ja ji mam …koupil jsem to spis ze zvedavosti nez z nutnosti ..je to ceklem dobra vec ..ikyz jsem spis zvyklej na cistio vodu …tak mam aspon sifooooon ne …a neni nutne mit primo sirup original …zkousel jsem i normal sirup taky dobry …ona to neni nova vec je to hodne stara vec …jenze pred lety to vypadalo takto …http://ostatni-kuchynske-spotrebice.he­ureka.cz/nere­zova-sifonova-lahev-soda-objem-1-litr/
Ps; pokud si to poridis bacha at tu lahev nehodis do mycky …nebo do ni nepustis horkou vodu .....:D pak ji muzes vyhodit …:D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bedy

Podle mého názoru se spíš vyplatí – zejména třeba se takto vyplatí dělat kolu, která opravdu vyjde levně. Výhodou je i pestrá škála příchutí, no ale je nutné dávat pozor čím jsou slazeny a taky koukat na konzervanty, to taky není moc dobré pro naše tělo.
Výhodou tady je i to, že si to děláte z vlastní čerstvé vody a ne z vody, která leží měsíce ve skladu, jednou je v teple, pak v chladu, jednou na světle, pak ve tmě. Řada limonád je taky slazena umělými sladidly, takže to třeba je takový oblíbený argument některých lidí, proč nekoupit sodastream.

Ty šťávy značky Soda Stream nejsou úplně nejkvalitnější, ale dají se sehnat i zdravé, dobré. Vyhýbejte se těm, co obsahují umělá sladidla jako cyklamát, aspartam, acesulfam nebo sacharin.

Výborná je třeba Cola Premium, která chutná jak originál kola, je slazena pouze cukrem, ale zase je řidší, tak se ji musí dávat víc. Špatná není ani SodaMix Cola – ta je už sice slazená acesulfamem, ale vedle toho i cukrem a sukralózou (bezpečné umělé sladidlo).
Ze šťáv je dobrá třeba Pear+Kiwi (hruška s kiwi) – zajímavá kombinace, je to slazené obyčejným ovocným cukrem – fruktózou, takže dobré.

My teda doma nemáme originál SodaStream, ale výrobník Česká soda, který je de facto úplně stejný, jen pořizovací cena je nižší. A šťávy do toho kupujeme ty od SodaStreamu nebo do toho dáváme i sirupy, co se prodávají v obchodech – u nás v místní samoobsluze pod sídlištěm mají klasické šťávy ve sklenici a ty jsou opravdu dobré, slazené cukrem, bez škodlivých konzervantů a škodlivých barviv.

Co se týká mytí lahví – přemýšlel jsem, že bych to dal na nejnižší program – 45°C, ale radši si s tím zahrávat nebudu a jednou za čas to pořádně omeju v saponátové teplé vodě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Reezo

Jestli je ve tvém záměru ušetřit tak ano. Je to jednoduchý levný způsob, jak si přípravit bublinoví nápoj. Co se týče chuti těch šťáv tak jde asi spíš o osobní vkus, ale většinou nechutnají špatně.

Jenže to má i své nevýhody, třeba že ty šťávy co se do toho prodávají, nebudou asi nejdravější si myslím… Bublinky také nejsou zdravý prospěšné.
Doplňuji:
Ještě je tu problém s čištěním láhví a v myčce se nám jedna flaška zdeformovala teplotou vody.

Upravil/a: Reezo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jednoduchá odpověď. Ne !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Evasky

Pokud máš ráda perlivé sladké vody, tak si to kup. Ale podle mě je to zbytečné. .;) Pet láhve stejně budeš pořád spotřebovávat. Raději bych si koupila obyčejnou perlivou vodu a nějakou šťávu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zebra8

ani ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Kdysi jsem ho dostala jako dárek, ale používám ho spíše jen pro návštěvy. Já mám raději obyčejnou čistou vodu s citrónem nebo limetkou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Já bych ho nechtěl, známá mi sifon ze sodastreamu nabídla – dá se pít jen čerstvý, pak už ztrácí říz, páč není uchováván pod tlakem. Takže já si radši opatruju jak oko v hlavě svou starou dobrou skleněnou, drátem opletenou, autosifonovou láhev Kovočas, to je ta správná „krkavá“ voda 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek