leporela22

Vyplatí se ještě stále hypotéka a klesnou někdy ceny nemovitostí?

Dobrý den mám otázku ohledně nemovitostí. Vím, že tohle nikdo neví, ale po přečtení článku jako je tento https://www.hy­poindex.cz/clan­ky/kotula-nemovitost-kupte-do-roku-2017-pak-uz-budou-ceny-vysoke/ tak si řikám jestli ještě někdy klesnou ceny nemovitostí a pokut to nebude až někdy za 10 let. Víte někdo o nějakém aktuálním webu kde se publikují aktuální články o ceně nemovitostech a tak. Neříkám, že bych chtěl byt hned tet, ale jestli budou byty za rok o x procent víše tak na to nedosáhnu nikdy.

Odpovědi
Kepler

Nejsem realitní znalec, i když jsem v tom oboru chvíli dělal, ale na snížení cen to určitě nevypadá, je velká poptávka a menší nabídka. Hypotéky- to je velká neznámá, jejich ceny se zvyšují, ale za určitých podmínek mohou být pořád levnější řešení, než bydlet v nájmu. Jinak koukni na http://www.by­dlet.cz/ceny-nemovitosti/
Ale bacha. Brát si hypotéku je závazek třeba na 20 let a zdaleka nemáš zaručeno, že jej budeš schopná jej splácet. Brácha tak takhle přišel o nový barák. který si sám postavil.

Kryšpín

Vyplatí se hypotéka, samozřejmě čech-komunisté zadrátovali hranice, tím drželi ovečky na uzdě, čech-kapitalisté si pojistí velkou část národa hypotékou, ovečky budou makat, šroubovat ve jménu hypoték, nebudou remcat a když nemohou splácet, tak dostanou milosrdnou exekuci, ceny nemovitostí porostou, hypotéky rovněž.
Překupníci a zbohatlíci kupují pole, louky, to pronajmou, neb nechají ladem a dobře investují, až časem obyčejný člověk pochopí, kdo řídí stát, špekulanti, lobisté, zbohatlíci, část prolhaných politiků a u voleb zapnou mozek, tak se možná něco malinko změní.
Ovšem pokud nedojde k velkému třesku na př.něco jako 11 září, ale v Evropě, tak může být vše během několika dnů naruby a občané, včetně ovčanů budou řešit jiné důležitější věci..

Kamix

Taky jsem přemýšlel jestli se v dnešní době hypotéka vyplatí a něco málo jsem si o tom přečetl i na https://www.du­ofinance.cz/vy­plati-se-dnes-hypoteka Přesvědčilo mě to, že z hlediska financování je to určitě výhodné, ceny nemovitostí však jsou tak vysoké, že je dost sporadické, jestli to ty výhody vyrovná.