FlAsh_7

Vyplatí se firmě v době sociálních sítí mít webové stránky?

Odpovědi
ivzez

Podle mne ano. Na firemním webu se většinou uvádějí i informace, které se nezveřejňují na sociálních sítích. Sociální sítě zase slouží ke komunikaci se zákazníky.

Arne1

Samozřejmě ! Je spousta lidí, kteří odmítají se registrovat na sociální sítě a tudíž na takové prezentace nevidí.

Drap

ano, vyplatí

aliendrone

Jistěže ANO. Vlastní web je dnes NAPROSTO NEZBYTNOU podmínkou pro jakékoliv podnikání, byť by to byla úplná bejkárna, je totiž jednou ze známek serióznosti firmy. Navíc – i když je dnes propagance na sociálních sítích nesmírně důležitá, musíš si uvědomit, že na nich nejsi vlastním pánem a KDYKOLIV tě můžou smazat (třeba tech. chybou, uvedením v omyl (někdo tě křivě obviní z „něčeho“ atd. a může trvat i měsíce, než tě obnoví, což může znamenat nezanedbatelnou ztrátu), což u vlastních stránek NENÍ tak jednoduché a pokud si provozuješ stránky na vlastním serveru někde v datacentru, tak už teprve ne.

Navíc – s ohledem na provozní náklady (doména, hosting) se klidně u malých a středních firem v pohodě vejdeš do 1000Kč/rok, což je v porovnání třeba s měsíčními náklady na benzín pro jediné auto úplná brnkačka! ;) :D :D

elkon

Pro firmy je dnes web zásadní záležitost.

anonym

Jistě, vlastní stránky představují značnou míru nezávislosti, plnou kontrolu nad formou prezentovaného obsahu a samozřejmě dává vlastní doména uživateli i signál že jde o firmu která do své image trochu investuje a ne jen nějakého moulu co si spěšně založil FB profil a tváří se hogo-fogo

Vlastní stránky samozřejmě na uživatele udělají lepší dojem než pouhý FB profil 🙂 To však neznamená že by firma FB profil mít neměla, to jistě měla, ale důsledně by tam obsah měla prezentovat vždy s nějakým odkazem na svůj vlastní web aby své uživatele naučila chodit spíš na své stránky než na profil na facebooku. Prezentování informací pouze na FB se totiž časem každé firmě velmi prodraží, fb není zadarmo.

anonym

Jak byste si představoval propagaci na googlu (Google Ads při vyhledávání a na provázaných stránkách) pokud byste měl jen firemní facebook profil a žádné vlastní stránky ? To byste za své peníze propagoval a zvyšoval návštěvnost facebooku místo vlastních stránek ? Tak to gratuluju 🙂 Za to vám Marek Cukrováhora poděkuje.