dust8

Vyplatí se dnes vůbec něco patentovat, nebo je většina věcí už vymyšlena?

Nejlepší odpověď
hapiky

Nové materiály se budou vymýšlet (a patentovat) neustále.
Některé zásadní objevy ani nejdou patentovat.
Vynálezy byly jsou a budou, stejně jako patenty.

Další odpovědi
quentos

Již v 19. stol. (1832 nebo 1889, údaje se liší) pronesl údajně Charles D. Duell: „Navrhuji zrušení patentního ústavu, protože vše už bylo vynalezeno a nic nového nelze objevit.“
To mluví samo za sebe…

Kepler

Spíš bych řekl, že hodně věcí ještě není vymyšleno a když tak blbě. Vždycky je prostor na zlepšování. Vem si třeba jenom co je různých druhů otvíráků na konzervy a většina stojí za prd. Tenhle je geniálně jednoduchý, perfektně funguje a poradí si s ním i stařenka nad hrobem: https://www.kuchyn­skepotreby.cz/cz-detail-89448-otvirak-na-konzervy-kruhovy.html

Drap

Vyplatí

jáára

Nechám si patentovat univerzální otvírák na pivo = COKOLIV!!!
A máte po pi*i.

kelley

Patenty dnes slouží především jako prostředek obchodní války mezi firmami, například Apple vs. Samsung. A například (tuším že to byla) firma Western Digital si nechala patentovat způsob jakým podávat patenty…

anonym

vyplatí se to jen tehdy pokud těch patentů máš několik set a u soudů s nimi máváš vždy najednou, čímž výrazně komplikuješ jakoukoliv snahu byť jediný z nich napadnout a uznat neplatným. Typickým příkladem jsou patentové války mezi microsoftem, googlem, a dalšími když se microsoft snažil zničit Android OS utočil na něj vždy obrovskými balíky patentů a doufal že soudce umlátí tím počtem lejster, ale každý ten jednotlivý patent přitom byl na úplnou primitivní pitomost jako třeba posuvník, nebo výběrové pole formuláře s rozbalovací roletkou, nebo změna velikosti okna a podobné triviality. Samostatně by ty patenty neměly šanci ale když máváte před soudcem 10tisici takovymi patentovanými trivialitami najednou to má váhu 🙂

Pokud ale opravdu přijdeš na něco úžasného a pokryješ to patentem, je velmi pravděpodobné, že tě stejně nějaký parazit vyšplouchne a nebudeš z toho mít vůbec nic, viz Rudolf Diesel