Pipka

Vyplatí se dělat přes čas, když mam rentu?

Vyplatí se dělat přes čas když mám rentu ?Asi ne,ale jak to udělat. abych měla vyšší příjem a nepřišla o ni?

Nejlepší odpověď
lexx

Vám někdo zaplatí přesčasy ? ježkovy voči…netušil jsem že to někde možné je…toho místa si važ…domluv se s zaměstnavatelem ať platí co je navíc na ruku mimo výplatní pásku, to někdy jde.

Další odpovědi
arygnoc

dosť dobre tomu nerozumiem – vy pracujete a nemáte zmluvu o odmene? (renta nie je mzda, odmena, ale podiel na výnosoch, uz kapitálu – a to SÚ veľmi rozdielne veci).
v tom prípade pracujete zadarmo, takže môžete pracovať, nemusíte pracovať, a je jedno, či sú to cezčasy alebo nie. vašu rentu to neovplyvní. (renta nie je príjem za vykonanú prácu, službu, ale výnos, zisk)

😉

cochee

Arygnoc: renta je i druh důchodu pro určitá zaměstnání, které je nucen zaměstnanec opustit, například typicky horník po zjištění nemoci z povolání (např. vasoneuroza). Takový člověk může jít normálně do práce, protože nejde o invalidní důchod, nemůže si však vydělat více, než je v součtu s onou rentou nějaká stanovená částka (podrobnosti neznám), protože by o část/celou rentu přišel, aby se dostal na tu částku. (A to navždy, nejen po dobu, kdy bere ten větší výdělek.) Domnívám se, že v tomto případě jde o tento typ renty. Známé jsou i jiné renty, například za výsluhu let u policie, možná i vojska. No a pak je také možné považovat slovo „renta“ za synonymum pro obyčejné „důchod“ 🙂

arygnoc

mám za to (a netvrdím, že mám pravdu), že označenie tohoto druhu dôchodku je dôchodok (invalidný či akýkoľvek iný), prípadne výsluha (v štátnej správe?), označenie >renta< je zastaralé.
renta je výnos (i dôchodok [ako pôžitok]) z kapitálu.
ale to je slovíčkarenie.

prijímam váš argument – že otázka mohla byť smerovaná i týmto smerom.
ale je na tazateľovi prípadne dotaz upresniť – i v diskusii.
krištáľovú guľu skutočne nevlastním.

😉

cochee

Tak tak 🙂