Avatar uživatele
Pipka

Vyplatí se dělat přes čas, když mam rentu?

Vyplatí se dělat přes čas když mám rentu ?Asi ne,ale jak to udělat. abych měla vyšší příjem a nepřišla o ni?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 3188 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
lexx

Vám někdo zaplatí přesčasy ? ježkovy voči…netušil jsem že to někde možné je…toho místa si važ…domluv se s zaměstnavatelem ať platí co je navíc na ruku mimo výplatní pásku, to někdy jde.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

dosť dobre tomu nerozumiem – vy pracujete a nemáte zmluvu o odmene? (renta nie je mzda, odmena, ale podiel na výnosoch, uz kapitálu – a to SÚ veľmi rozdielne veci).
v tom prípade pracujete zadarmo, takže môžete pracovať, nemusíte pracovať, a je jedno, či sú to cezčasy alebo nie. vašu rentu to neovplyvní. (renta nie je príjem za vykonanú prácu, službu, ale výnos, zisk)

😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

Arygnoc: renta je i druh důchodu pro určitá zaměstnání, které je nucen zaměstnanec opustit, například typicky horník po zjištění nemoci z povolání (např. vasoneuroza). Takový člověk může jít normálně do práce, protože nejde o invalidní důchod, nemůže si však vydělat více, než je v součtu s onou rentou nějaká stanovená částka (podrobnosti neznám), protože by o část/celou rentu přišel, aby se dostal na tu částku. (A to navždy, nejen po dobu, kdy bere ten větší výdělek.) Domnívám se, že v tomto případě jde o tento typ renty. Známé jsou i jiné renty, například za výsluhu let u policie, možná i vojska. No a pak je také možné považovat slovo „renta“ za synonymum pro obyčejné „důchod“ 🙂

před 3187 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

mám za to (a netvrdím, že mám pravdu), že označenie tohoto druhu dôchodku je dôchodok (invalidný či akýkoľvek iný), prípadne výsluha (v štátnej správe?), označenie >renta< je zastaralé.
renta je výnos (i dôchodok [ako pôžitok]) z kapitálu.
ale to je slovíčkarenie.

prijímam váš argument – že otázka mohla byť smerovaná i týmto smerom.
ale je na tazateľovi prípadne dotaz upresniť – i v diskusii.
krištáľovú guľu skutočne nevlastním.

😉

před 3187 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Tak tak 🙂

před 3186 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek