Výplata starobního důchodu, alikvotní část v případě úmrtí?

Starobní důchod se vyplácí v předstihu nebo až za uplynulý měsíc? Jak je to s výplatou v případě úmrtí. Je nárok na alikvotní část?

Odpovědi
standa

  1. důchody se vyplácí PŘEDEM
  2. v případě úmrtí příjemce důchodu ´uprostřed´ měsíce se důchod

nevrací *)

*) § 56/1.a) zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění

„Zjistí-li se, že NÁROK na důchod(…) ZANIKL, důchod se odejme(…)ode dne následujícího po dni, jímž UPLYNULO OBDOBÍ, za které již byl vyplacen“