výplata na účet

Dobrý den, prosím o informaci, zda je zaměstnavatel povinen, na základě žádosti zaměstnance,pou­kazovat výplatu na účet. Zaměstnavatel mého syna argumentuje s tím, že nikdy v hotovosti výplaty nedával,pouze do ruky.
Dále by mne zajímalo, k jakému nejpozdějšímu datu, pokud není záloha, by měla být výplata zaměstnanci poskytnuta. Děkuji

Nejlepší odpověď
kropitko

asi jste myslela bezhotovostní převod,jinak to nedává smysl. Každopádně by mělo být to na co se ptáte uvedeno v pracovní smlouvě.

Další odpovědi
mosoj

Zaměstnavatel je povinen vyplácet mzdu ve výplatní den v hotovosti a na pracovišti.
Nebylo-li dohodnuto jinak.
Viz paragraf 142 ZP.
Paragraf 143 ZP pak říká, že zaměstnavatel je povinen na žádost zaměstnance poukázat mzdu na jeden z účtů který určí zaměstnanec.

standa

JEDNOZNAČNĚ musí zaměsnavatel mzdu zasílat na váš účet…, stačí když jej o to písemně požádáte.

Zákoník práce stanovuje mzdu vyplatit NEJPOZDĚJI do konce následujícího měsíce. Zpravidla ale zaměstnavatelé mzdu vyplácejí v termínech do 15. dne.