bodlinka89

Vyplácení dědictví

Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat jak se vyplácí peníze z dědictví.Zda člověk a nebo notář a také jakou formou.Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Po uzavření dědického řízení. Podle toho kde a jakým způsobem byly uloženy. Z bank, pojišťoven a spořících ústavů buď převodem nebo i v hotovosti. Pokud byly hotové peníze po nebožtíkovi uloženy u notáře, mohou byt i tyto vyplaceny notářem / který je současně i člověk / v hotovosti.

bodlinka89

Jde o dědictví po babičce(dědeček ještě na štestí žije),ale mamka už ne proto bych podle dědy měla dědit 25% já a brácha.Jde o peníze z vladní knížky a peníze a z nějakého majetku.Děda dostal ověřenou plnou moc protože bydlí daleko a upřímně ani nemám sílu tam jed:-.Jinak jak dlouho takovej proces trvá?Předběžné líčení už bylo v půlce prosince:Ach jo už bych to chtěla mít za sebou