sofid

Vypínat nebo nevypínat router?

Dobrý den, mám takovou otázku vypínat na noc router nebo ne? Samozřejmě, že ho nebudu vypínat, když se chci dostat na net pomocí notebooku nebo mobilu ale v noci nic nepoužívám, tak je lepší vypnout na noc router? Nebo nevadí když nonstop běží?

Nejlepší odpověď
anonym

Nevypínám – spotřeba je mizivá a mám jej trošku ´z ruky´, běží mi (ten můj aktuální) cca 2,5 roku nepřetržitě.
Dalších několik, o které se ´starám´, od cca roku do pěti let – bez problémů.

Další odpovědi
www

Naopak zbytečné vypínání modemu nebo routeru není vhodné jak pro samotné zařízení tak pro síť.
Nevypínat.
Zkušenost

cochee

Já router vypínám. Funguje už snad 8 let bez nejmenšího protestu. Ono to asi bude jedno (viz opačné zkušenosti ostatních), pokud ti není líto té spotřebované energie. Mi je.