jjj123456789

Vypíná se nějak trolejbus, když stojí tak 10 minut na konečné?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano většinou se vypne. Vypne se přívod el.energie. Samozřejmě, že troleje zůstávají stále pod proudem

Další odpovědi
Mapel

Agneta
Trolejbus má dojezdové baterie, ale to nesouvisí s otázkou.

U spalovacích motorů dochází k volnoběhu, aby se nemuselo startovat. Trolejbus však nemusím startovat. Má elektromotor a je to stejné jako u kuchyňského robotu. Zapnu a točí se a pak si mohu nastavit rychlosti. Vypnu vypínač a mixér se zastaví. U trolejbusu odpojím napájení elektromotoru a troilejbus se zastaví. Pak je otázkou napájení příslušenství, které je stále pod napětím.

honza19hk

ano bude tam nějaký odpojovač přímo na přívodu 600V z trolejí. přece si nemyslíš že bude furt vylejzat a schazovat klacky.

lukas.zmizik

elektromotor který se netočí když trolejbus stojí ti nepříjde dost vypnutý?

Agneta

Drap >>> to znamená, že musí mít nějaké baterie? (nouzově?)

cochee

Samozřejmě. Viděl jsem už x-krát trolejbus na baterie popojíždět, taky když zůstal bez proudu, normálně vevnitř i vně svítil.