Avatar uživatele
anonym

Výpek, sosík,…německy?

Dobrý večer, prosím mohl by mně někdo poradit, jak se řekne německy výpek z masa nebo také sosík? Děkuji
Doplňuji:
prosím, jak by se řeklo
při expedici maso krájíme šikmým řezem a podlijeme omáčkou?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, petra15 před 3707 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

google překladač nabízí (Braten)Soßen, to vypadá i uvěřitelně

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
petra15

Pri expedici…: Bei der Expedition schneiden wir das Fleisch mit einem Schiefschnitt und untergießen mit der Soße?---to by byl ten doslovny preklad, ale spravny neni, nebot je treba znat „tu kucharinu“–to podliti, snad tedy jako zaliti, a dalsi rozdil k cestine---krajime---by slo jako "mame?"nebo "mela bych"atd. Jaka expedice je myslena ? V nemcine to taky tak nejde…Mas skvele otazky, kam na ne chodis ? Ja to ale zvladnu, musis mi to jen vysvetlit, o co vlastne jde. Umim nemecky na100%(francouzsky taky, angl. jen na 95%).

Doplňuji:
neznam ani vypek ani sosik(co to je?), dale jde o ten sikmy rez, tam musim odborne jmenovat(prekla­dat), nejsem kucharka, neumim varit…(no jo Pricess)

Upravil/a: petra15

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Peggy, oba Petřiny překlady (tady i u dalšího Vašeho dotazu)
jsou chybné, Petra – zdá se o němčině a o vyjadřování Němců
v různých oblastech činností a života moc neví.

To o stoprocentní znalosti nesvědčí.

U druhého dotazu jsem Vám napsala, jak máte postupovat.
Zítra se tam vrátím a pomohu Vám s tím
(samozřejmě pouze v případě, že u Vás uvidím nějakou snahu) .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Jako „výpek“ bych zkusil: das Ausbraten oder Fleischausbraten.

Při expedici (rozumím při výdeji jídla): Bei der Auslieferung (oder Ausgabe).

Krájet maso šikmým řezem: Fleisch schief schneiden, mit Schiefschnitt (oder mit schiefem Schnitt) (ein)teilen

Podlít omáčkou: mit der Soße (oder Tunke) begießen.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Nevím, zda jsem dala správmě bod Quentosovi, pokud ne, tak se omlouvám. Vím, že zdá dobře angličtinu. 🙂

před 3705 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

ten je uplne mimo hru…:)
a kdyz se tri hadaji, tak taky musi byt nekdo, koho to tesi…)

před 3705 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

ivzez
Jak si muzes vubec dovolit tvrdit, ze moje nemcina snad neni 100%ni ? Je to intriga a pokus o puc proti Princess ! A rozumim tomu jako vyzvani k duelu ! Prosim, kdyz chces, muzes to mit----PRIJIMAM !
Ja nerikam, ze neumis, respektuji tvoje znalosti, ale uvidime jak na tom opravdu jses. Ta skolacka uz to davno ve skole odevzdala s jejim "hurvinkovskym"pre­kladem, a ted se tady hadaji tri profesori nemciny o spravnosti…tedy jeden uz se diskvalifikoval…MK44–je mi lito, ale to bylo nedostatecne s vzhledem ke 100%-nosti…ale neves hlavu, zustavas mym dobrym pritelem.....takze ivzez-prihlas se !

před 3706 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek