Výpek, sosík,…německy?

Dobrý večer, prosím mohl by mně někdo poradit, jak se řekne německy výpek z masa nebo také sosík? Děkuji
Doplňuji:
prosím, jak by se řeklo
při expedici maso krájíme šikmým řezem a podlijeme omáčkou?

Nejlepší odpověď
quentos

google překladač nabízí (Braten)Soßen, to vypadá i uvěřitelně

Další odpovědi
petra15

Pri expedici…: Bei der Expedition schneiden wir das Fleisch mit einem Schiefschnitt und untergießen mit der Soße?---to by byl ten doslovny preklad, ale spravny neni, nebot je treba znat „tu kucharinu“–to podliti, snad tedy jako zaliti, a dalsi rozdil k cestine---krajime---by slo jako "mame?"nebo "mela bych"atd. Jaka expedice je myslena ? V nemcine to taky tak nejde…Mas skvele otazky, kam na ne chodis ? Ja to ale zvladnu, musis mi to jen vysvetlit, o co vlastne jde. Umim nemecky na100%(francouzsky taky, angl. jen na 95%).

Doplňuji:
neznam ani vypek ani sosik(co to je?), dale jde o ten sikmy rez, tam musim odborne jmenovat(prekla­dat), nejsem kucharka, neumim varit…(no jo Pricess)

ivzez

Peggy, oba Petřiny překlady (tady i u dalšího Vašeho dotazu)
jsou chybné, Petra – zdá se o němčině a o vyjadřování Němců
v různých oblastech činností a života moc neví.

To o stoprocentní znalosti nesvědčí.

U druhého dotazu jsem Vám napsala, jak máte postupovat.
Zítra se tam vrátím a pomohu Vám s tím
(samozřejmě pouze v případě, že u Vás uvidím nějakou snahu) .

MK44

Jako „výpek“ bych zkusil: das Ausbraten oder Fleischausbraten.

Při expedici (rozumím při výdeji jídla): Bei der Auslieferung (oder Ausgabe).

Krájet maso šikmým řezem: Fleisch schief schneiden, mit Schiefschnitt (oder mit schiefem Schnitt) (ein)teilen

Podlít omáčkou: mit der Soße (oder Tunke) begießen.

annas

Nevím, zda jsem dala správmě bod Quentosovi, pokud ne, tak se omlouvám. Vím, že zdá dobře angličtinu. 🙂

petra15

ten je uplne mimo hru…:)
a kdyz se tri hadaji, tak taky musi byt nekdo, koho to tesi…)

petra15

ivzez
Jak si muzes vubec dovolit tvrdit, ze moje nemcina snad neni 100%ni ? Je to intriga a pokus o puc proti Princess ! A rozumim tomu jako vyzvani k duelu ! Prosim, kdyz chces, muzes to mit----PRIJIMAM !
Ja nerikam, ze neumis, respektuji tvoje znalosti, ale uvidime jak na tom opravdu jses. Ta skolacka uz to davno ve skole odevzdala s jejim "hurvinkovskym"pre­kladem, a ted se tady hadaji tri profesori nemciny o spravnosti…tedy jeden uz se diskvalifikoval…MK44–je mi lito, ale to bylo nedostatecne s vzhledem ke 100%-nosti…ale neves hlavu, zustavas mym dobrym pritelem.....takze ivzez-prihlas se !