Vypalování – Nero

Chystám se vypalovat xxx z netu:datový disk/data/datové dvd/píše mě to upozornění že budu vypalovat vícesekční disk dvd na medium na které lze vypálit jen 1× druhá a další sekce nebudou čitelné v některých mechanikách dvd-rom a operačních systémech předcházejících Windows xp 1)přesto vypálit jako vicesekční nebo 2)nevypalovat jako vicesekční..poradí mě někdo jak na to aby to bylo funkční nejen vPC

Odpovědi
panenka

Výcesekční znamená, že na takto vypálené CD/DVD budeš moci dopalovat další data dokud se nezaplní celková kapacita disku.
Pokud na ten disk nebo cd už nic jiného vypalovat nechcete tak dejte nevypalovat jako výcesekční.
Na tuhle samou otázku jsem se zde ptala také tak vám zde posílám odkaz.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-znamena-vycesekcni

SinceX

Sice panenka odpověděla ale proč to neshrnout ještě jendou, ne? :)
Výhodný je použít vícesekční pouze u přepisovatelných dvd, protože u klasických to nefunguje. Na disk je vkládány data v podobě binárního kódu to znamená, že na disku máš data ve tvaru 1010111010 nap­říklad u některých dvd se vypalovačka zastaví u 0 co znamená, že jí nemůžeš už použit – myslím tím ten disk, u vícesekčního se zastaví na 1 a tím pádem se to může rozjet zas od toho poslední 1 :)