bolak

Výpadek hlavy :) ..nemůžu si vzpomenout

Píšu něco do školy a zasekl jsem se na jednom výrazu který chci použít. Chci ho použít ale bohužel si ho nemůžu nějak vybavit, :) je to něco jako sesumírování, nebo vypořádání, konečný součet, konečný výsledek, něco jako když se na konci sečtou klady a zápory. Napadá mě výraz „Provedeme konečné/ý/ou ****“ , a pak tma. Bude to patrně cizí slovo, nebo přejaté slovo. Napadá vás co by to mohlo být? Házejte nápady..

Je to trochu netradiční dotaz, takovej mírně sklerózní, já vím, už nad tím tápu skoro 20 minut :)
Doplňuji:
www: to bude ono, sice sem myslel že to má čtyři slabiky a končí a je tam C, ale tohle pasuje :)

Nejlepší odpověď
anonym

Přesnější než verze www, je rekapitulace.
Resumé má význam jako jednoznačný závěr, kdežto rekapitulace je jako závěrečné vyhodnocení a shrnutí argumentů.

Další odpovědi
www

Resume? 😉
Doplňuji:
Znám to z dětství i dneška, běžně to používají latinici 🙂

led

Čo tak urobiť si „konečnou sumarizaci“ svojich myšlienok.
PS.
verdikt=rozhodnutí

robosobo

konečný verdikt.

Pájo

Myslíte bilanci? ;)

bolak

ne, verdikt to bohužel není :)

ten výraz bude spíš z matematiky, nebo statistiky či tak něco, nebo když se zvažuje pro a proti a nakonec se provede to rozhodnutí, nicméně „rozhodnutí“ to není

Na to slovo si zaboha nemůžu vzpomenout, ale pořád mám takový pocit, že to má 4 slabiky a končí na ******ce

sakryš já se nehnu dokavaď na to nepřijdu…

Pájo

bilance