Avatar uživatele
bolak

Výpadek hlavy :) ..nemůžu si vzpomenout

Píšu něco do školy a zasekl jsem se na jednom výrazu který chci použít. Chci ho použít ale bohužel si ho nemůžu nějak vybavit, :) je to něco jako sesumírování, nebo vypořádání, konečný součet, konečný výsledek, něco jako když se na konci sečtou klady a zápory. Napadá mě výraz „Provedeme konečné/ý/ou ****“ , a pak tma. Bude to patrně cizí slovo, nebo přejaté slovo. Napadá vás co by to mohlo být? Házejte nápady..

Je to trochu netradiční dotaz, takovej mírně sklerózní, já vím, už nad tím tápu skoro 20 minut :)
Doplňuji:
www: to bude ono, sice sem myslel že to má čtyři slabiky a končí a je tam C, ale tohle pasuje :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kenyrts, iceT, Drap, Wang, anonym před 4582 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Přesnější než verze www, je rekapitulace.
Resumé má význam jako jednoznačný závěr, kdežto rekapitulace je jako závěrečné vyhodnocení a shrnutí argumentů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Resume? 😉
Doplňuji:
Znám to z dětství i dneška, běžně to používají latinici 🙂

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Čo tak urobiť si „konečnou sumarizaci“ svojich myšlienok.
PS.
verdikt=rozhodnutí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
robosobo

konečný verdikt.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pájo

Myslíte bilanci? ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

ne, verdikt to bohužel není :)

ten výraz bude spíš z matematiky, nebo statistiky či tak něco, nebo když se zvažuje pro a proti a nakonec se provede to rozhodnutí, nicméně „rozhodnutí“ to není

Na to slovo si zaboha nemůžu vzpomenout, ale pořád mám takový pocit, že to má 4 slabiky a končí na ******ce

sakryš já se nehnu dokavaď na to nepřijdu…

před 4582 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pájo

bilance

před 4578 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek