df

Vypadávají vousáčům vousy, když si je pročesávají nebo umývají?

Jakou péči vyžadují vousy a jak často?

Odpovědi
Speed77

Nevypadávají. Né tak jako vlasy. Ale i vousy se můžou občas lámat, takže ano, když jsou vousy místy propletené a slepené (nebo jak tomu říct) a pořádně zabereš hřebenem/kartáčem, tak se můžou vytrhnou/zlomit. Mytím vousy nevypadávají a ani tím česáním by neměly, pokud nějak nedrhneš a pokud jsou zdravé.
Vousy s věkem ale jinak vůbec nevypadávají (neřídnou) jako vlasy. Pokud vousy vypadávají, je to nemoc.

Péče o vousy. Hlavně umývání (denní), pročesávání (když jsou husté) a třeba nějaké přípravky a oleje na vousy – lesk, výživa, zdraví, vůně. Nejde jen o vousy jako takové, ale i o pokožku. Hydrataci, zbavení se mastnoty, nečistot atd. Samozřejmě přistřihávání a holení na konkrétních místech – i když máš plnovous (třeba dole na krku), pokud nechceš vypadat jako bezdomovec. Jinak ještě vedlější péče jako správný růst vousů, někdy se stane, že některé vousy rostou „proti srsti,“ tak je třeba to napravit… to většinou způsobuje špatný směr holení.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.