Lul

Vypadávají vlasy ihned po první chemoterapii nebo až při jejím opakování?

Odpovědi
postcd

Moje matka má za sebou asi 15 chemoterapií a vlasy jí ještě výrazněji nevypadaly.

isteron

Ja som mal 2 cykly po jednej flaške denne, po troch týždňoch bola jeden týždeň prestávka. Vlasy mi nevypadali, ani po 10 rokoch od kúry. Myslím, že tie vypadávajú pri rádioterapii.
Jediný problém bol napínanie do zvracania, ale až po štvrtom týždni. Na to zvykol lekár predpísať kvapky.
Doplňuji:
Jeden cyklus rátam 4 mesiace.

gecco

Jak komu… A také záleží na chemoterapii (v podstatě každá léčba chemickými preparáty je chemoterapií)
Známému třeba kštice nezmizla ani po opakované chemo a ozařování – a mně vlasy vypadaly i bez chemo…
😉

marci1

"Vlasy nemusí vypadávat vůbec, může být jen částečné , je však vždy jen dočasné. Vlasy začínají padat většinou 2. – 3. týden po zahájení prvního cyklu chemoterapie a po skončení léčby rychle dorůstají a jsou velmi kvalitní. "
Mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti, kolegyně si nechala vlasy již předem oholit, nosila paruku a potom jí narostly velice husté a kvalitní vlasy. 🙂

les.php?op=mo­dload&name=New­s&file=article&sid=1729