Avatar uživatele
Doli$h

Vypadávají fretce chlupy.Žeby nemoc?

Máme venku fretku jsou jí 2roky.Najednou jí zničeho nic zmizeli chlupy na krku,ocasu a bříšku.Vůbec nevíme čím to je jestli je nemocná nebo špatná strava? Zatím nechceme volat veterináře.Pokud máte lepší skušenosti nebo vaší fretce se to také stalo tak prosím poraďte ať zase vypadá jak medvídek a ne jak kočka bez chlupů :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4254 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

No, zničehož nic to asi nebylo…Může se jednat i nějakou záležitost přenosnou na človíky nebo jiná zvířata, já bych fretku raději k vetovi vzala. Pravděpodobně udělá seškrab tkáně a pod mikroskopem zjistí, zda se jedná o parazity nebo něco jiného.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Po zadání do vyhledávače textu „línání fretek“ se objevilo toto:

Nejčastější zdravotní problémy a nemoci fretek – Fretka.cz

… např. hyperadrenokor­ticismus, lymfosarkom…), proto ji nepodceňujte a při masivním línání navštivte co nejdříve veterináře, vaše fretka je bezpochyby nemocná.

www.fretka.cz/nej­castejsi-zdravotni-problemy-a-nemoci-fretek/

Fórum fretky.cz • Téma – Nemoci – línání a vykašlávání

… Ferda teď mění kožich, tak jsou všude chlupy. Chtěla jsem se zeptat, zda vyčesáváte fretce chlupy z kožíšku. Chtěla jsem koupit dětský hřebínek pro batolata …

forum.fretky.cz/zep­tejte-se-na-cokoliv/nemoci-linani-a-vykaslavani-t1987.html

Takže shrnutí je jasné – pokud jde o masivní línání, navštiv veterináře. Jestliže je stav normální, měly by na vylysalých místech brzy začít růst nové chlupy. Chlupy nezmizely z hodiny na hodinu, asi jste si vypadávání původního porostu hned nevšimli.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Může jít t

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek