Avatar uživatele
Stříbrný

Vyniká v něčem také naše (europoidní) rasa?

Když si to tak vezmu, tak...
Černoši - výborní jazzmani, bluesmani a podobně, silné hlasy, cítění rytmu, je to jejich přirozenost.
Asiati - neskutečně pracovití a učenliví, dobří obchodníci, umějí se stravovat prospěšně jejich tělu.
Ale co my? V čem jsme výjimeční, co je pro nás charakteristické stejně tak, jako pro ně? I když se u nás najde někdo třeba se silným hlasem (Adele), tak stejně se říká, že "má v sobě černošku".

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ar chce říct, že máme velice dobré organizační schopnosti.
Doplňuji:
Ano, jak říkáš, černoši jsou výborní hudebníci, ale i pracanti a sportovci jsi zapoměla dodat. Asiati jsou zase rychlí, učenliví, pracovití, rozuměj jídlu a maj pod čepicí...

A my eurolidi? My jsme zase líný, hloupý, pomalý, obézní.... a přesto sme dokázali přežít a navíc s nimi ještě udržet krok. Tak neříkej že nejsme výjimeční... ;)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Zatím jsme se vyzmnamenali jen tím, jak si ty pracovité, učenlivé a výborné jazzmeny podmanit ba přímo zotročit a jejich zemi vydrancovat. Své země jsme vydrancovat už stihli..
Doplňuji:
Nobelova cena se uděluje od roku 1901 a to rozhodně není počátek moderního člověka. Pokud by tato cena byla udělována od počátku, rozhodně by tam bylo daleko více nositelů "nobelovky" jiné pleti než bílé. Když v Asii vybudovali obyčejnou kanalizaci, kde byla evropská kultura: Ještě 3000 let potom jsme tady chcípali na mor jen proto že jsme odpady lili na ulici a potoků.
Nicméně hnědokošiláčů je mazi námi bělochy nejvíce, v tom opravdu hrajeme světový prim. Zatím převažují negativa v tom co jsme za dobu existence jako běloši předvedli. To rozhodně není nedostatek sebevědomí a komplex méněcennosti.
To je jen nevyvinutý komplex nadřazenosti, kterého má druhý přehršle.


Avatar uživatele
Zlatý

Ano, bledosťou a pocitom nadčloveka, s pocitom stredu sveta s právom vládnuť na ostatnými farbami. Predtým to bola Európa, no postupom času to čudo preplávalo Atlantický oceán.
Asi to bude tým, (v optike) že sčítaním všetkých primárnych farieb vznikne biela (no u bielej rasy tá zmiešanina je trochu nerovnomerná).
Doplňuji:
vzhľadom na určitý historický vývoj v jednotlivých svetadieloch sa naozaj môže zdať, že biela rasa je niečo viac.
Ale dajte ľuďom rôznej farby rovnaké možnosti a budete prekvapení, že vlastne okrem vonkajšieho rozdielu niet medzi nimi rozdiel.
Podceňovanie iných znamená aj súčasné podceňovanie seba. Plati to aj v opačnom smere - preceňovaní.


Avatar uživatele
Zlatý

Kdysi jsem četla jednu studii na podobné téma (ne, nebyl to Mein Kamf:-) a z ní vyplynulo, že bílá rasa je v porovnání s ostatními inteligentnější a vzdělatelnějši. Jenže to souvisí i s tím, že je pak vcelku záludnější a dovede se vzájemně ničit. Je hodně manipulativní, závislá na úspěchu a často postižena velikáštvím. Je to také tím, že bílá rasa vždy byla nadřazována nad ostatními - tento dlouhodobý "morální vývoj" bohužel často - když dojde k vypjaté situaci - zejména tuto "vlastnost" využije. Ale zase na druhou stranu kde jinde, než u "našinců" najdeš tolik vynálezců, jazykovědců, matematiků, objevitelů, ale i spisovatelů, hudebních skladatelů, malířů ap.


Avatar uživatele
Zlatý

Koukni se třeba na seznam nositelů Nobelovy ceny, a bude ti to jasné. Projekt Apollo taky neudělali černoši nebo asiati. Nicméně podle některých jiných příspěvků (Ar, led...) patrně vyniká v nedostatku sebevědomí, absenci hrdosti a v komplexu méněcennosti.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

Ad baghira, myslíte, že Projekt Apollo tvorili len bieli? To, čo my sme videli je len špička ľadovca, to množstvo neznámych neviditeľných ľudí - nielen fyzicky, ale aj duševne pracujúcich to je pod hladinou všeobecného pohľadu na Projekt.
Udelovanie Nobelovej ceny, žiaľ aj táto vysoko prestížna cena je niekedy poplatná ekonomickopolitickému nátlaku, čo prirodzene nikto verejne neprizná. Prejdite si zoznam nositeľov a kandidátov a situáciu vo svete v čase rozhodovania a udelenia ceny... Takže nejde o žiadne vynikanie "v nedostatku sebevědomí, absenci hrdosti a v komplexu méněcennosti."
Ináč je veľká chyba škatulkovať ľudí a ich kvality podľa farby kože a národnosti. Toto sa už pokúšali rôzni historickí "velikáni" napríklad Hitler a jeho náuka.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3818
Zlatý Drap 2282
Zlatý led 1647
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.