SimcaKupkova

Vyndala jsem klíště správně?

Dcera přijela z výletu a měla na noze klíště.Vyndala jsem ho tak že jsem jí to klíště namazala krémem a vzala si tyčinku do uší a tou tyčinkou jsem jí kroužila s tím klíštětem a potom se to klíště odlepilo dcera tam má díru a prý jí to strašně svědí a má to tam červené vyndala jsem to klíště správně nebo jí mám vzít k doktorovi protože jsem klíště v životě neměla tak mám z toho docela strach

Nejlepší odpověď
Deli

Mazat klíště ani není nutné, jinak ok, ale na závěr to chce každopádně dezinfekci. Já na to holkám ještě stříkám aloe.
Pokud by to bylo hodně zarudlé a nezmizelo to do 24 h, radši k lékaři zajděte, koukne na to, případně objedná na krev za ty 3–4 týdny a vy budete mít klid.

Další odpovědi
Džanička

Já jsem byla dneska s malou u doktorky aby jí také vyndala klíště, normálně ho vyndáváme sami, ale bylo tak maličké, že jsem měla strach abych ho neutrhla. Doktorka mi ukazovala jak ho vyndat o to tak, že na tyčinku do uší dala tekuté mýdlo, a kroužila s klíštětem kolem dokola, během půl minuty bylo venku, pak ho zastříkla dezinfekcí a utřela, a bylo to.. Navíc říkala, že se v žádném případě nesmí polévat olejem, nebo krémem, klíště se začne dusit a vypouští do těla ještě víc bordelu než normálně.. Pak samozřejmě hlídat, aby měhem měsíce místo nezrudlo..

hanny 2

Já vyndávám klíště pinzetou,ale pokud se Vám je podařilo vyndat celé,je ještě důležité celé místo i okolí desinfikovat,nej­lépe jodovou tinkturou.Pokud nemáte,tak aspoň nějakým lihem.A sledovat jestli se neudělá zarudnutí,borelioza se stejně pozná z krve až nejdřív za měsíc.

oskar

Postupovala jste dobře,když to svědí je to dobré a ta zarudlost by se měla pomalu ztrácet.Hezký den.

Berušinka

Ne, nebylo to správné. Krém se už nedoporučuje. Spravný přípravek je pouze jodisol+vyviklat např. sirkou (doufám, že je to pravopisně správně=D. A po vyndání klíštěte znovu jodisolem vydezinfikovat.

baghira

Ano, v zásadě správně.
Já dávám kapku tekutýho mýdla na hajzlák nebo papírový kapesník, pokroužím a klíště je během sekundy venku. Rozhodně pohodlnější a rychlejší, než ho dlábit pinzetou nebo něčím.
Pokud je to červené a svědí cca den po vytažení, je to OK. Pokud by to začlo červenat až po pár dnech, se světlejším středem, tak vítej, boreliózo (don't panic)

žolik

Bylo by dobře zajít k lékaři,pokuď ji to svědí má červený flek okolo kousance,lékář.

Zdroj: žolík