Avatar uživatele

Vynález zkázy..objevení rádia, štěpení atomu, dinamit atd. Domýšlejí podle Vás vědci možnost zneužití svých vynálezů?

Doplňuji:
Omlouvám se a díky za upozornění.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

>ocko<, opravuješ druhé za nesprávný pravopis, tak bys měla jít příkladem. "dinamit" neznám, ale znala bych "dynamit".
S možností zneužití každého vynálezu je nutno počítat, ale pozitivní přínos většinou převažuje - určitě převažuje.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Připojuji se k vyjádření suwy. Svůj názor jsem napsala v diskuzi hned po vložení otázky.

K otázce - jméno jednoho vědce.
J. Robert Oppenheimer "otec" atomové bomby, byl americký teoretický fyzik,stal se nejvlivnějším poradcem vlády a armády v jaderných otázkách. Později vystupoval proti vývoji vodíkové bomby.

http://www.odpovedi.cz/…


Avatar uživatele
Registrovaný

Nemyslím si, že za zneužití vynálezů mohou vědci. Kdyby, např: vynálezce kola myslel na to, kde všude se bude používat a kolik lidí díky "kolu" umře, tak do dnes kolo neznáme.


Avatar uživatele
Bronzový

Vše se nechá zneužít a takto bychom neměli nic. Nůž používám na krájení potravin, ale mohu s ním i zabít. Každá věc má své kladné i záporné vlastnosti. Např. léky mají své vedlejší negativní účinky a lékař je předepíše.

Tady je spíše důležitý kdo tyto vynálezy dostane do ruky a co z nich udělá. A to je pak věcí politiků a obchodníků. Ti právě rozhodnou jak se bude daná věc používat.


Avatar uživatele
Zlatý

Myslím, že domýšlejí. Zneužít se však dá všechno. Na druhou stranu je spousta užitečných věcí, které byly vytvořeny pro armádu a dnes se běžně užívají

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Tak a dost. Bavím se opravdu skvěle. To, co jsem tu nemohla první den pochopit na jinou adresu, to potkalo dnes mne. Jste naprosto úžasní. Nikde jsem neuvedla, že nemohu chybu udělat i já, ale omlouvat se za to nikomu nebudu. Chtěla jsem si ověřit, jak funguje možnost oprav a všechno to, co je zde rozpitváváno. K výsledku, jaký by se dal očekávat jsem nedošla. Zato jsem poznala, jaký kdo v tomto seskupení anonymních myslitelů je. Bylo to na můj vkus zbytečně rychlé, ale velmi významné. Otázku uzavírám,protože jsem dospěla k závěru, že kloudnou odpověď je pro většinu Vás problém sesmolit, zato si zgustnout na chudákovi, kterému to někdy uteče, to neopomene nikdo. Výjimkou jsou Ti, kteří to mají v hlavě srovnané: dráp, venkovan. Já jen vyrovnala jednu hrubku druhou - diagnózu a dynamit tím beru za vyřešené a Ty z Vás, co mají potřebu si své ego snažit zvýšit na můj úkor upřímně lituji. Hrajeme dál poctivě, nebo se chcete vykecávat o blbostech do nekonečna?

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

tak nevím kdo si tu zvyšuje ego pokládáš otázky a víš sama odpověď viz mlékárna, elektrárna s nápovědí, opravuješ, kritizuješ pravopisné chyby, při pěstování ananasu se Ti nelíbí to a to, lázně ani nemluvím..
tady nejsme u karetního stolku !!

Avatar uživatele

anonym

Briketko, tak ještě jednou - nepatřím k lidem, kteří si potřebují na něco hrát, nebo si na úkor druhých zvyšovat ego. Mé ego je naprosto v pořádku - pod kontrolou. No, Tvoje výtky si asi budu muset vzít k srdci. Co říkáš, že bych se šla rovnou odstřelit? To by Ti udělalo radost? Přečti si, prosím Tě kodex. Položení otázky, na niž znám odpověď, je naprosto normální. Kladete je ve většině případů taky. U ananasu jsem potřebnovala praktickou radu od člověka, který s tím má zkušenost. Já nevím, proč nefungovalo to, co jsem si našla jako správný postup na internetu. Elektrárna s nápovědou? Ty ji znáš? Já o ní neslyšela pokud jsem nestála před hrází přehrady. A že to tedy byla obří přehrada. Pravopisné chyby kritizuji, protože je nemám ráda - tím méně u sebe, ačkoliv i mně se může stát, že mi to ujede, ale ne 5 krát v jedné větě. Vím to, že diagnóza je s měkkým i a dynamit s tvrdým y. Mám své důvody, proč se mi to občas stane a určitě je zde nebudu rozebírat s člověkem, který má snahu se mi dostat "na kobylku" a pravděpodobně se mne snaží otrávit. Nejsem v lázních, ale chodím do nemocnice na rehabilitace. I tady jsem předpokládala, že mi někdo bude schopný konkrétně odpovědět. Za odpovědi jsem poděkovala všem, ale chtěla jsem se dozvědět, proč mám problém. Je to jednoduché. Tvůj závěr vyzněl jasně - jsem 7 let kartářka, 15 let podnikatelka, 35 let účetní a 59 let žena. Vybrala sis kartářku. Proč asi? Co si myslíš, že mne na Tvé odpovědi rozhodí? Napsala jsem Ti vše, abys pochopila. Pokud pochopit nechceš, nijak to nezměním. Nežiju proto, aby mne měli všichni lidé rádi a nechci to ani od Tebe. Můžeme se respektovat, nebo napadat. Ale to kodex nedovoluje, viď? Hezký večer.

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

>ocko< mám pocit, že jsi sem zabloudila omylem. Nejsem tu sice tak dlouho, ale nikdy jsem tu nezaregistrovala sáhodlouhé diskuze o ničem. Zkus třeba www.mojestarosti.cz, nebo www.poradte.cz, tam můžeš debatovat do nekonečna. Je to upřímná rada, není míněna ve zlém.

Avatar uživatele

anonym

A já čekala, kdo se ozve. Díky. Přes admina, viď?

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Annas, ani nikdo jiný z nás nepotřebuje admina k tomu, aby rozeznal hrubku jak dům. Ještě můžeš napsat, že ta hrubka byla úmyslná, abys nás vyzkoušela :-)

Avatar uživatele

anonym

Suwo, asi tak - hrubka to rozhodně nebyla úmyslná. Objektivita Vám však opravdu chybí a já bych ráda pochopila proč. Tohle jsem zaregistrovala hned první den po přihlášení na adrersu jiného účastníka a dost mne to šokovalo. Teď jsem to poznala na vlastní kůži. Fajn. Vždyť jsem tu už pátý den, tak jen do mne, aby se mi tu náhodou nezačalo líbit. Člověk se učí celý život a i tohle byla dobrá škola. Nějak přestávám mít chuť tady komukoliv cokoliv vysvětlovat. Je Vás tady pár, kteří jste permanentně nachystaní někoho a něco řešit. Pokud na něco upozorním, není to z potřeby někoho ponižovat. Máte pocit, že Vy a briketka to můžete o sobě tvrdit taky? Hezký večer. Na tohle téma již nehodlám diskutovat.

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Ad suwa, Tvá odpověď mě pobavila.

Avatar uživatele

anonym

Tak to jsem opravdu ráda. Je určitě lepší se nevzájem pobavit, než na sebe nevražit. Hezký večer.

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

já se snad dneska půjdu oběsit už mám našlápnuto děcka !!

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Ad ocko. Nevím, co má admin. společného s mým příspěvkem. Vždyť jste sama psala do diskuze u jiné otázky.

Avatar uživatele

anonym

Tak to asi došlo k chybce. Byla jsem vyzvána k opravě, tak jsem zareagovala s tím, zda přes admina, protože u bodované otázky už sama opravu provést nemohu. Proto tam naběhnul ten admin. Velká omluva za to, že jsem Vás uvedla ve zmatek.

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Okopírovala jsem odpověď:
Prosím Tě, oprav si to. Má to být napsáno takto: Proč je angličtina tak oblíbená? Oproti jiným jazykům? Dnes už nějak nedávám, jak se tady pořád kritizuje neznalost jazyka českého. Bohužel, plným právem.

Autor: ocko Napsáno před: 8 hod

http://www.odpovedi.cz/…

Co na to dinamit???

Avatar uživatele
Stříbrný

kenyrts

Annas,já se hrozně bavím a jsem rád,že už nejsem závislák na odpovědích.....

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Ad kenyrts, stejně jako suwa jste mě pobavil.

Briketko, nedělejte to.

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

co nemám dělat ? nenechám urážet jiné a povyšovat druhé nad ostatní, nemám ráda nevychovance..

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Briketko, měla jsem na mysli Vaše slova, že se chcete oběsit.
Nemám pocit, že byste někoho urážela. Už jsem si několikrát všimla, že se snažíte být objektivní. Naopak, byla jsem ráda, že jste měla stejný názor na Kunín.
Omlouvám se za nedorozumění, neuvědomila jsem si, že se moje slova dají chápat i jinak.

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

Annas moje zlatá, AHÁÁ já TUPÁÁ, ten provaz musím povolit, aby mi tekla míza do mozku už chápu, někdy se tak stane a nejen mě..
díky..

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Briketko, díky. Navodila jste mně dobrou náladu, snad vydrží.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4945
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2675
Zlatý briketka10 2420
Zlatý annas 2073
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1497

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.