Drap

Vynález nebo objev kterého nástroje nebo věci byl podle vás pro lidstvo nejdůležitější ?

Nejlepší odpověď
annas

Ad Drap, sám jste vložil podobnou otázku, já rovněž.

Odpovídám stejně jako v minulosti:

  1. písmo – co je psané, to je dané, dá se k tomu vrátit – nezapomenu informace, předám je dál
  2. knihtisk – větší množnosti předávání a uchování informací
  3. internet – zatím nejmodernější prostředek.

Když někdo něco vynalezl, zapsal a šířil …

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vynalez-ceho-byl-pro-lidstvo-nejdulezitejsi

www.odpovedi.cz/o­tazky/ktere-tri-objevy-vynalezy-o vlivnily-nejvice-cloveka-v-prubehu-jeho-zivota

Další odpovědi
briketka10

jak pro koho pro mně dalekohled, telefon, mikrofon, gramofon, kotoučový magnetofon, kazeta, LP, CD, DVD, mobil, Mp3, sluchátka, internet..talíř, příbor, mikrovlnka, lednička, mrazák, pračka..

nakonec postel a peřina..
Doplňuji:
ještě jsem zapomněla na brýle ty byly dost důležité..
stan, spacák, batoh, obuv..
různé lékařské, vědecké objevy vždyť se to sem nevejde..

fcoop

Třeba oheň.Kolo.Luk a šíp.Je jich spousta,objev každého byl,jak se zdá, logickým následkem příčiny a každý z nich nás nasměroval trochu jiným směrem.
A tak jsme tam,kde jsme.

Sůwa

Může mi prosím někdo vysvětlit, proč opakujete stejné otázky a dáváte na ně stejné odpovědi? To kvůli těm palcům, nebo si navzájem zkoušíte pamět? Tak to mi hlava nebere. Já už nějakou dobu měla pocit, že to tady funguje seriózně, ale nejspíš jsem se zmýlila. Měl by někdo být solidní a takovou otázku smazat.