Avatar uživatele
Drap

Vynález nebo objev kterého nástroje nebo věci byl podle vás pro lidstvo nejdůležitější ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, briketka10 před 4465 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Ad Drap, sám jste vložil podobnou otázku, já rovněž.

Odpovídám stejně jako v minulosti:

  1. písmo – co je psané, to je dané, dá se k tomu vrátit – nezapomenu informace, předám je dál
  2. knihtisk – větší množnosti předávání a uchování informací
  3. internet – zatím nejmodernější prostředek.

Když někdo něco vynalezl, zapsal a šířil …

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vynalez-ceho-byl-pro-lidstvo-nejdulezitejsi

www.odpovedi.cz/o­tazky/ktere-tri-objevy-vynalezy-o vlivnily-nejvice-cloveka-v-prubehu-jeho-zivota

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

jak pro koho pro mně dalekohled, telefon, mikrofon, gramofon, kotoučový magnetofon, kazeta, LP, CD, DVD, mobil, Mp3, sluchátka, internet..talíř, příbor, mikrovlnka, lednička, mrazák, pračka..

nakonec postel a peřina..
Doplňuji:
ještě jsem zapomněla na brýle ty byly dost důležité..
stan, spacák, batoh, obuv..
různé lékařské, vědecké objevy vždyť se to sem nevejde..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fcoop

Třeba oheň.Kolo.Luk a šíp.Je jich spousta,objev každého byl,jak se zdá, logickým následkem příčiny a každý z nich nás nasměroval trochu jiným směrem.
A tak jsme tam,kde jsme.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Může mi prosím někdo vysvětlit, proč opakujete stejné otázky a dáváte na ně stejné odpovědi? To kvůli těm palcům, nebo si navzájem zkoušíte pamět? Tak to mi hlava nebere. Já už nějakou dobu měla pocit, že to tady funguje seriózně, ale nejspíš jsem se zmýlila. Měl by někdo být solidní a takovou otázku smazat.

před 4465 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek