nyjono

Vymýváte např.termosku, do které pravidelně připravujete čaj? Nebo jen vyplachujete?

A ovlivňuje případné pouhé vyplachování chuť?
Nádoba se používá pouze pro čaj.

Nejlepší odpověď
Kepler

Doporučuje se vymývat po každém použití: http://recepty­.naseinfo.cz/re­cepty/rady-do-kuchyne/vymyvani-termosek-aby-byli-bez-pachu Osobně si myslím, že až tak důslední být nemusíme a 2× až 3× po sobě postačí vypláchnutí a odkapání dnem vzhůru.

Další odpovědi
Hufnágl

U nás se termoska vyplachuje, ale jednou za týden se vyčistí buď saponátem, nebo sodou a důkladně se vypláchne. Také se nezapomíná na uzávěr.

aliendrone

Téměř termosku nepoužívám, ale ano, vždy vyplachuji a po několika naplněních/pou­žitích vymývám louhem (přinejmenším před dlouhodobým uskladněním, kdy nebude až do dalšího roku užívána), čaj i káva ulpývají na skleněných stěnách a to snad ani ničím jiným odstranit nejde, bo mechanicky [kartáčem] se tam blbě dostává a hrozí rozbití toho vnitřního skla.

Jen bych dodal jedno – pokud je to víčko s „cvakacím uzávěrem“, kdy stisknutím jeho středu můžeš nalévat a stiskuntím širšího středu se zase uzavře, tak BACHA!

Jestli jako moje mladší starší HODNĚ sladíš, MUSÍŠ VŽDY důkladně to víčko prolít, aby se vyčistilo od usazeného cukru!! Jinak se bude ve víčku hromadit, až nakonec uzávěr nebude fungovat/těsnit!!! Pak už to půjde jen rozborkou víčka a to pro mnohé není (provést tak, aby to nezničili). Takže prolévat víčko horkou vodou (a to důkladně!!), ještě lépe ale nápoj sladit AŽ poté, co opustí termosku. ;) :D :D