van.eckee

Vymoci dluh žije li dlužník v zahraničí???

Dlužník,pravo­moc.odsouzen,na­řízen exekuce.
Vím že a kde pracuje v cizině, má svůj barák a vše. Víte někdo jak na to? Má exekutor možnost vyk.exekuci v zahraničí? a platí ve státech EU rozsudek českého soudu o tom že dluží??? Moc díky za každou i sebemenší radu.

Nejlepší odpověď
Bičiště

K vymožení dluhu o kterém bylo rozhodnuto soudem v Česku a dlužník pobývá v některé ze zemí EU, slouží tkzv. EVROPSKÝ EXEKUČNÍ TITUL. Je třeba postupovat tak, že věřitel požádá ten samý soud který o nároku rozhodl,aby potvrdil své rozhodnutí jako Evrposký exekuční titul.Rozhodnutí soudu je pak vykonatelné v celé EU.Tento postup lze použít na případy vzniklé po 1.1.2005.

kobyla

Dobrý den. Pokusila bych se najít možnost získat Vaše peníze zpět. vikovajirina@seznam.cz