Vymezení pojmu – z ochrany obyvatelstva

Dobrý den,
mám trochu větší problém, nerozumím dostatečně těmto pojmům, ani, když si je vyhledám na internetu. Pro bych Vás chtěla požádat, zda se najde nějaký obětavec, který mně to srozumitelně vysvětlí.
Vyprošťovací odřad, jiné odřady vyjmenujte a vysvětlete poslání obřadů, systém nouzového hospodářství k čemu je určen a co zabezpečuje a principy fungování systému nouzového hospodářství

děkuji, hezký den.

Nejlepší odpověď
beer

To znám ještě z dob Civilní obrany – vyprošťovací odřad byla jednotka, která měla za úkol provádět vyproštění osob (závaly,sutiny..) Byli k tomu vycvičení a měli i techniku.
Podobně to funguje i dnes, odřadů je více i dnes, každý má jiné speciální zaměření, vycvičení i techniku a slouží při řešení mimořádných situací (přírodní katastrofy, pohromy, průmyslové havárie ap.), kdy se také v souvislosti s nimi může vyhlásit nouzový stav.

Doplňuji:
Dnes to provádí armáda ČR spolu s IZS, více zde:
www.hzscr.cz/sou­bor/zona-2010-acr-prednaskazona-2010-ppt.aspx

Další odpovědi
anonym

Odřad je v podstatě vyčleněná skupina, četa, rota k provádění určité činnosti. Evakuační odřad, zdravotní .....http://www­.mvcr.cz/clanek/poj­move-oblasti-hospodarska-opatreni-pro-krizove-stavy.aspx
systém nouzové hospodářství http://halek.in­fo/www/prezen­tace/krizovy-management-prednasky4/kmpr4­.php?l=11&pro­jection&p=00