Hifive

Výměnný pobyt v Anglii

Dobrý den,
mám takovou otázku… Po prázdninách, kdy budu v deváté třídě, nejspíš poletím s ještě pár spolužákami na výměnný pobyt do Anglie a mám obavy, že nebudu vědět, o čem se s nimi budu bavit. Občas se dívám na anglické filmy s anglickými titulkami, nebo čtu anglické časopisy, chodila jsem do anglické koncerzace, a tak si myslím, že je to s angličtinou jakš takš, ale myslím, že třeba nebudu umět najít téma, o čem se celou dobu budu bavit se spolubydlící na koleji… Taky mě napadlo, že bych mohla vzít přenosné DVD s anglickými filmy, že bychom se podívali na film, fotky třeba mých kamarádů, rodiny, kočky … Neuměli byste přijít na nějaký nápad, co ještě vzít s sebou, aby byla o čem řeč? Celkem mám z toho obavy, ale už se moc těším…

Odpovědi
Drap

Neni třeba brát nic / i když fotky rodiny, města, a okolí kde žiješ jistě přijdou vhod./ Pokud se lidé chtějí bavit, tak témat je vždy dost a dost.

anonym

Hifive, Vy mladí se poslední dobou stále obáváte, že nebudete mít o čem mluvit, o čem a jak se bavit, že se budete nudit. Patřím do „staré školy“. Neměli jsme tolik technických a zábavních vymožeností, neměli jsme možnost hovořit spolu přes půl zeměkoule, ale nebáli jsme se NIKDY, že když vypadneme z domova, nenajdeme spoustu kamarádů, se kterými si budeme moct zablbnout, nebo s nimi aspoň „pokecat“. Téma se pokaždé našlo a den a volno, kdy jsme mohli být spolu, byly vždy moc krátké, než abychom stihli včechno, co jsme chtěli.
Neboj se toho. Pokud nebudeš vědět o čem mluvit Ty, najdou si ho třeba Tvé spolubydlící. Fotky vzít sebou, to je dobrý nápad. Za prvé Tě díky nim lépe poznají a za druhé budeš mít něco blízkého, kdyby Ti bylo smutno.
Myslím si, že to bude úplně opačně. Než se naděješ, pošupajdíš zpátky a ještě cestou domů budeš přemýšlet, co všechno jsi nestihla.

Lakeysha

V první řadě budete oboustranně sondovat o tom, co a jak je u toho druhýho jinak, protože jste každej z jiný země, bude co porovnávat, to se neboj. A nějaký další témata se samy najdou. Na DVD bych osobně kašlala, jedeš do cizí země, tak se tam nezavírej jak pecka u filmu, kterej můžeš stejně vidět doma…

Michal Kole

Prozkoumej místní bazény, místní plavecké styly a záchranářské postupy plavčíků.

Umíš plavat ?

Jako neplavce tě nemusí do areálu vůbec pustit