Avatar uživatele
mosoj

Vyměníte uhelný kotel za drahý nový?

Týká se vás nesmyslná vyhláška týkající se kotlů na pevná paliva? Od příštího roku musí kotle od 10 kW výkonu splňovat jakousi emisní normu, což staré kotle nesplňují a je nutná výměna kotle do konce roku 2016.
Zároveň je zakázáno spalovat dřevo v jiných kotlích než zplynovacích! Emisní známku je povinen předložit každý majitel kotle OÚ a za nesplnění je pokuta až 50 000 Kč.

Mě se týká zase výměna plynového kotle, od září letošního roku se atmosférické kotle nesmí vyrábět a vyrábí se pouze kondenzační. Na trhu sice atmosférické kotle ještě jsou, ale pokud ho namontuji, čeká mne v roce 2022 (třeba tu ještě budu) to, co uhláky v roce 2016. Pro zajímavost výměna kotle za kondenzační je minimálně dvakrát tak drahá a jiné vyvložkování komína (koaxiální) taktéž. EÚ nám byl čert dlužen.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, johana 56, briketka10, ptáč před 3092 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Nás se to naštěstí (doufám) netýká. Nový plynový kotel jsme kupovali před dvěma lety a zatím snad splňuje všechny současné předpisy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Je to bída.
Mám jakýsi turbokotel na plyn, plynaři říkali, že se mi tu konverzační nevyplatí, že by byla neúměrně dlouhá návratnost :'(
A stejně mě to nemine.

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
setapouch

Mne se to netyka. Nicmene pokud vam timto narizenim vznikne skoda, muzete se domahat jeji nahrady po statu. Jen bude potreba prokazat, ze skutecne vznikla a v jake vysi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

ne a ser… na ně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

My Máme uhelný kotel a v našem kraji je to zatím jenom návrch a prý na to budou takzvané kotlíkové dotace kdy poskytne peníze na koupi těch kotlů zatím jsme dostali anketu na tento návrch

Upravil/a: jirka F

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Lamalam. To je právě to. Pokud to není kondenzační kotel, normu nesplňuje a nejdéle v roce 2022 musí pryč !!!
Mně kotel dosluhuje ( mám ho bez poruchy 20 let !!), taktéž vyvložkování komína. Chci ho preventivně v létě vyměnit aby mně to nepostihlo v zimě. A teď se dovídám toto . Tak velké finanční prostředky připravené nemám. Jenom kotel stojí cca 40 000 Kč. koaxiální vyvložkování komína nerezem cca 20 000 Kč + práce a nová revize. Přínos diskutabilní. Pro důchodce sranda.
Tzv. turbokotle s vývodem přes zeď musí také do háje.

U uhláků je to ještě horší. Kotle s ručním přikládání nesmí být, pouze s automatickým (aby se prý nemohlo topit jiným než předepsaným palivem).
Dřevo se bude smět spalovat pouze ve zplynovacích kotlích !!!
Cena automatického kotle 60 – 100 000 Kč. Likvidační pro hodně majitelů !!

před 3092 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

Tak jsem se běžela podívat, máme kotel Junkers, je tam napsáno Brennwertkessel, takže je to kondenzační.

před 3092 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek