Mashiro147

Poradíte s výměnou Wifi routeru?

Ahoj,

mám doma router od mého poskytovatele internetu, který je už ale starý a wifi je žalostně pomalá, takže jsem si koupil nový.

Původní neotázka
Výměna wifi routeru

Zajímalo by mě, co dělat s tím starým routerem, protože není můj, ale poskytovatele a taky by mě zajímalo, jestli nebude poskytovateli internetu ta výměna routeru vadit

děkuji za zodpovězení ;)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Vadit jim to asi nebude, ale může se stát, že nový přístroj nebude pracovat. Přesně ve stejné situaci jsem byli i u nás doma. Nový router nám poskytovatel musel zprovoznit (šlo o schválení nějakých MAC adres, či co to bylo). Vše se vyřídilo po telefonu a starý přístroj jsme jim poslali poštou.

Další odpovědi
Muffz

Já mám třeba ve smlouvě napsáno, že vyloženě musím využívat router od poskytovatele. Každopádně můžeš nový router propojit s původním přes ethernet a na novém routeru vytvořit AP pro připojení zařízení přes wifi.

gecco

Starý router někde uschovej nebo vrať poskytovateli (a nech si vrácení potvrdit).
Nový zapoj – a, jak píše Lamalam, pokud provider hlídá MAC, domluv s ním výměnu (nebo, umožňuje-li to nový router, MAC naklonuj).
Jediný problém by mohl nastat v případě, že starý router je současně i modem – pak bys musel nový router zapojit za starý (z LAN do WAN) a provozoval bys dvě WLAN najednou (starou a novou)…
😉

Klaproth

Já jsem poskytovateli napsal meil, že je to pomalý. Přijeli, přivezli nový přístroj, zapojili, nastavili, starý si vzali, odjeli.

Jiří Bohumil

Co se týče poskytovatele a vrácení routeru, jde asi o smlouvu. Ale vzhledem k tomu, že jde již, většinou, o zastaralejší přístroj, asi jej chtít nebude. Já bez problémů vyměnil původní od poskytovatele za nový a ten původní osadil jako druhý, v jiném místě RD a propojil je kabelem a rozšířil si tím síť WiFi i tam, kde původní router, napojený na přívod IN, signálem WiFi „nedosáhl“. Pochopitelně, ten nový i ten druhý je nutno nastavit (IP adresy, název sítě WiFi, hesla, kanály). Ale jak se to provádí už z hlavy nevím. Musel bych „zahrabat“ v poznámkách.
Jinak na netu je mnoho různých článků „Jak nastavit wifi router a domácí bezdrátovou síť“.