Výměna výtahu

Dobrý den,chtěla jsem se optat zda je určen nějaký datum(vyhláška),do kdy musí být vyměněny výtahy.Máme výtah 32 let,doslechla jsem se,že do konce roku 2011 musí být odstraněny na výtahu závady třetího stupně,jinak se nebudou moc užívat.děkuji rouzová

Odpovědi
Nikuška

Mno, myslím že tohle by měla být starost někoho kdo ten dům/panelák vlastní, ten by to měl vědět. A kdyžtak zkuste zlate stranky, tam určitě něco bude :)

elektrikář

Po vstupu do Eu se na výtahy vstahují větší bezpečnostní předpisy. Dostali jsme vyjímku že výtahy které to nesplňují musí být opraveny. Na těch co se stavěli za soc. ušetřili kabinové dveře. Mezi výtahem a stěnou je 2 cm mezera. Na výtahových dveřích je mezi sklem a rámem 3 mm schůdek. Mně osobně se stalo při opravě světla v kleci že mi to zachytilo botu, a mněl jsem štěstí že se mi z polobotky podařilo vyzout. Síla stroje jí propasírovala pod výtah. Takže nyní musí být kabinové dveře. Většinou se to řeší zhotovením nové kabinové skříně. a výmněnou tlačítek a rozváděče záleží kde se to objednádná a po revizi zjistí co všechno je potřeba vymněnit