J.G.D.

Výměna řidičského průkazu (britský) za český před koncem 2020

Známému se stalo, že mu letos po výměně britského ŘP za český nechali pouze skupinu B – auto a motorku mu neuznali. Úřednice byla nekompromisní, že to tak je správně? Opravdu můžou úředníci neuznat a nezapsat do českého ŘP skupiny oprávnění? Chystáme se na výměnu ještě před koncem roku, ale máme velké obavy o neuznání jedné části skupiny F (v ČR ‚T‘). Čím argumentovat, pokud úřednice nebude chtít oprávnění uznat a jedná se o skupinu, která je důležitá pro práci zde v ČR i v zemích EU tak i v rodné Británii… Dotyčný má v ČR trvalý pobyt.

Odpovědi
Ametyst

Na tohle opravdu znají odpověď jenom právníci, protože ze strany EU bylo mnoho drobných i velkých naschválů od r. 2016.

Pepa25

Uznávání se řídí právním předpisem – viz odkaz. V EU jsou uznávány jen EU skupiny, skupiny F, G, H, K nikoliv. V předpise jsou i další země, ale problém s traktory je všude, důvod, proč v tomto není harmonizace neznám.

Zdroj: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/?u­ri=CELEX:32016D19­45

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

J.G.D.

Děkuji za odpovědi a za odkaz. Výměna ŘP nakonec probíhá až letos, Z 15 skupin a podskupin nechali v ČR asi 7. Traktor opravdu neprošel, :(.