Avatar uživatele
anonym

Výměna kamen WAW v nájemním bytě u majitelky

Dobrý večer.Prosím o radu, která se týká výměny kamen Waw v nájemním bytě u majitelky.Na základě vypracovaného vyřazovacího posudku na stará kamna Waw nám pí majitelka zakoupila nová kamna-její majetek, ale chce po nás zaplatit celou PC, a to po 300,-Kč měsíčně. No, nepřipadá mne to logické když kamna jsou součástí vybavení bytu a jsou její, tak proč bychom jí je měli platit v plné výši?Děkuji za radu s pozdravem Dana

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4245 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
standa

VÝMĚNA (nikoli oprava) zařízení pro vytápění bytu, mezi které patří nesporně i vámi zmiňované ´wafky´, musí být prováděna v režii pronajímatele... srovnej s ustanovením § 5/3 nařízení vlády č. 258/1995 Sb. (viz zdroj) které vymezuje povinnosti nájemce při drobných opravách. Je zřejmé, že ve vašem případě se nejedná o opravu, ale kompletní výměnu již nefunkčního zařízení na vytápění..., tedy nikoli vaše povinnost, ale povinnost pronajímatele.

Je k úvaze, zda pronajímatel nemůže argumentovat, že výměnu zařízení musel udělat proto, že jste se jako nájemce nevěnoval pravidelné údržbě, která měla být ve vaší režii.

Rovněž je k úvaze, zda pronajímatel nebude mít jiný důvod jak vám nájemné zvýšit o 300 Kč..., vše je tedy o dohodě.

Ale platí, že náklady spojené s výměnou nefunkčních wafek musí nést pronajímatel.

Zdroj: http://www.zakonycr.cz/seznamy /258-1995-sb-narizeni-vlady-kt erym-se-provadi-obcansky-zakon ik.html

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony