VYMAŽOU SE POKUTY Z DATABÁZE?

Zdravim, jsem cizinec, avsak mam dve pokuty ktery jsem samozrejme uhradil, byly to za 500Kc a 100Kc. Veskere podminky k ceskemu obcanstvi splnuji. Ale bojim se aby ty prestupky to nezatrhli. Vymazou se nekdy z te databaze nebo kam se ukladaji pokuty? Vim ze kdyz me jednou kontrolovali na ulici policisti, vysilackou jim rekli vse o me, ze jsem mel i pokutu atd.

Odpovědi
anonym

Pokutu ale nevím jakou, pokud za nějaký přestupek kromě dopravy, což asi v tomto případě nebylo, tak by měl být vymyzán po roce.

meTTax

Dobrý den,

přestupky si neeviduji do rejstříku trestů. Přestupky se evidují, ovšem nikoli centrálně, ale pouze v působnosti obce. To se zohlední hlavně u soudu.

Přestupky či trestné činy na úseku dopravy jsou již evidovány a to do tzv „evidenční karty řidiče“, kde se to dá dohledat.

Něco jako zahlazení odsouzení stejně u trestných činů však u přestupků není.