Avatar uživatele
SportWoman

vymazání věcí total comanderem

ahoj, omlouvám se za špatně nadepsanou otázku.
Odmazávala jsem total comanderem své starší hry a fotky a dokumenty, aby mi to nezabíralo místo. je to ted už nenávratně smazané? děkuji
Doplňuji:
právě že mi na nich nezáleží jen jetli mi stále někde nezabírají místo, když si myslim že jsem je smazala tak jestli náhodou ještě někde nejsou. jinask dík

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3698 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hamon

Nevím, jak maže TC, ale pokud nejsou soubory v Koši, pak už místo nezabírají. MImochodem, instalované aplikace (vč. her) by se měly odinstalovat, pouhým smazáním adresáře zůstane v systému spousta zbytečného balastu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ne, pokud jsi to ´místo´ nepřehrála.
Stáhni a nainstaluj si Recuvu (např. http://www.pi­riform.com/re­cuva/download/stan­dard ) – ale NA JINÝ DISK (klidně na flashku) a zkus soubory obnovit pomocí ní.
Pokud jsi místo uložení oněch smazaných souborů nepřehrála, je prognóza obnovení vysoká.
A pokud nevíš co a jak a na smazaných souborech ti záleží, vypni počítač a pozvi si zkušenějšího kamaráda.
Doplňuji:
Pokud ti na nich nezáleží a chceš jen uvolnit místo, ještě vysyp Koš a máš hotovo.
😉

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Pokud jsou souboty smazány nějakým souborovým manažerem, tak se vlastně pouze smaže ve FAT jejich záznam, ale soubory dále zůstávají na disku a dají se v případě nutnosti obnovit, ale místo žádné nezabírají, to určuje právě FAT tabulka a v ní byl záznam o soubortech odstraněn. Takže odpověď zní, smazané soubory místo nezabírají, ony tam zůstávají, ale jsou neviditelné a na jejich místo můžou být nahrané jiné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Programy se odinstalovávají, fotky a dokumenty mažou. Ty smazané jdou nějakým recovery programem obnovit s tím programem to bude horší.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

keď použijete klasické delete alebo F8, idú do koša (teda miesto zaberajú).

vymazanie v TC bez toho, aby išli do koša, sa robí pomocou SHIFT+Delete, sú vymazane „definitívne“, zahodené (obnoviť možno iba pomocou nejakých obnovovacích programov).

před 3698 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek