panáček

výmaz z trestního rejstříků je automatický nebo musím žádat a kde začít.

dobrý den před sedmi lety jsem byl tři měsíce ve vazbě pustili mě a dostal jsem podmínku na pět let doudní výlohy jsem zaplatil a ted bych potřeboval vědět jak začít žádat o vymazání trestu pokud tam byl ale asi ano ta o poradte nebo to dělají automaticky po nějaké době?děkuji paskoner

Nejlepší odpověď
brillant

Musíš si asi zažádat. Strýček google ukazuje mnoho odkazů: http://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&rls=cs&q=­v%C3%BDmaz+z+tres­tn%C3%ADho+rej­st%C5%99%C3%AD­k%C5%AF&source­id=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Další odpovědi
Alesh

Automaticky se to určitě nedělá. Musíš o to požádat. Nechci kecat, ale lhůta je snad 10 let od toho „problému“. Nejlepší bude, když se poradíš s právníkem. Konzultace tě vyjde na 500 Kč, ale zas máš jistotu, že to není rada typu „jedna paní povídala“.

player242

Vtomhle se nevyznám, ale podle kriminálky v Maimi se nic z trestního rej. nemaže.

zzzzz

Pokud byl trest podmíněný, tak se to maže automaticky po skončení podmínky, pokud by nebyl podmíněný, pak by si musel po skončení trestu minimálně 5 let slušně žít a pak by sis mohl žádat. Ty si ho měl podmíněný, takže si na poště požádej za 50kč o výpis z RT, pokud by tam náhodou ten trest byl uveden, tak je to chyba rejstříku. Dole na výpise z RT je tel číslo na rejstřík, tam zavoláš, chybu jim nahlásíš a oni ti ho hned pošlou čistý zdarma. Ty chyby se jim docela často stávají, je tam problém v komunikaci se soudy, které často rejstříku nenahlásí, že si se v podmínce osvědčil.