Istara

Výmaz věcného břemene (VB) z KN, jak na to?

Dobrý den, koupila jsem pozemek jako PO. Na pozemku mám VB pro oprávněného – tj. mě jako PO. Bohužel při výkupu toto nebylo ošetřeno v KS, tudíž můj dotaz je: co mám teď udělat, aby mi bylo mé VB z mého pozemku vymazáno? Na základě jakého ustanovení v obč. zákoníku? Předem Vám moc děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Drap

Co Je PO ?

Další odpovědi
nyjono

A vy jste o VB na KN nevěděla před koupí? Jak to bylo VB na kupní smlouvě pro PO zapsáno pro KN?
Možná by bylo dobré používat méně zkratek a dotaz rozepsat konkrétněji.

Istara

Drap: PO – právnická osoba
nyjono: bohužel se toto v kupní smlouvě zapomnělo řešit … tudíž teď mám v katastru nemovitostí zapsáno věcné břemeno a bylo mi sděleno, že musím doložit listinu, na základě které právo má být vymazáno … jediné co mi napadlo je Prohlášení o zániku … ale jaksi nevím jak formulovat na jakém podkladě je ten zánik…

Dochy

Sama se sebou sepsat a sama si 2× podepsat dohodu o vypořádání (zániku) věcného břemene??? 😉

Pardon, krásný kousek byrokratické byrokracie á la Hlava XXII, nějak mi to nedalo 😉