Avatar uživatele
Dionizo

vymarský ohar nebo australský ovčak

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Máte nějaké zkušenosti s vymarským oharem a australským ovčákem? S přítelem si chceme koupit a nevíme jakého. Máme v plánu chodit na tury. Je ohar mazlivý? Děkuji za odpověd.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? samicek333 před 4060 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Obě tato plemena jsou dnes v módě, ale je třeba si uvědomit k jakým účelům bývala původně vyšlechtěna. Ať chcete nebo ne, tyto po staletí požadované vlastnosti v nich stále jsou. Výmarák je jedno z mála loveckých plkemen, která mají i „hlídací“ projevy, v USA je používají často jako služební psy. S tím je třeba počítat.Výmaráci mají občas sklony k domimantnímu chování . Pokud chcete psa na túry a přitom mazla je mnoho méně známých plemen, která nejsou dnes na vlně popularity (což s sebou mimochodem nese mnoho negativ z hlediska chovatelského), ale možná by vám vyhovovala více. Mezi australákem a výmarákem je takové rozpětí jak co do vzhledu tak i povahy, že můžete vybírat prakticky z každého pracovního plemene střední velikosti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Nějak mám pocit, že chcete psa jen tak, bez hlubšího zájmu o chov.
Proto považuji za vhodné zmínit se o skutečnosti, že pes je běh na celá léta. Přítele můžeš, stejně tak jako on tebe, bez problémů opustit, pejska ne. Začni tedy nejdříve uvažovat takto a teprve poté si můžete vybírat vhodnou rasu. Nedoporučuji módní a často přešlechtěná plemena s různými genetickými vadami, vše najdeš na netu.
Pokud se v úvaze mýlím, omlouvám se.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

V prvé řadě si musíte ujasnit, proč si vlastně psa pořizujete a co od něho očekáváte. Pokud to má být společník a domácí mazlíček, tak bych osobně doporučoval výmarského ohaře. Každý pes ale potřebuje aby jste se mu věnovali. Oba tito psi potřebují delší procházky, dostatek pohybu a aby se jím někdo věnoval a zvládl alespoň základní výcvik. Mazlivého psa jde udělat ze všech plemen.

Přeji mnoho chovatelských úspěchů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Souhlasím s Drapem, mazlivého psa jde udělat ze všech plemen. Já sama jsem ani jedno z těchto plemen neměla, ale setkala jsem se mnohokrát s ohařem i tím ovčákem. Obě plemena, co si pamatuju, byla přátelská a hodná a obě si chrání svou rodinu. Myslím, že do rodiny, by se hodil víc ohař, ale ten také potřebuje hodně pohybu, nejlépe nějakou pravidelnou aktivitu (agility,…)., i když to platí i pro australského ovčáka. Když jsem já chodila na cvičák, tak většina austr. ovčáků se spíš držela u svých pánů, k cizím moc nechodili, ale když už, tak byli hodní a přátelští. Ohaři, když dostali volno, lítali všude možně, ke každému psovi i člověku a mazlili se, nebo si chtěli hrát, nebo škemrali pamlsky.
Třeba to je jinak, každý pes je jiný, ale tohle bylo moje pozorování :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek