Vymáhání dlužného výživného

Bývalá,nepodala trestní oznámení na Policii,přesto tvrdí že ano, teď mi její druh psal, že mě u nich hledala policie a chtějí mě dát do vazby, což jsem si zjistil,že taky není pravda. Dlužím za tři měsíce 6000,–kč,dostal jsem se do těžké finanční situace,byl jsem bez práce. Vím,že dcera nestrádá. Hned jak dostanu výplatu z práce,kam jsem nyní nastoupil,tak to uhradím. Samotného mě to mrzí,stalo se mi to poprvé za 10 let. Chtěl jsem se zeptat,zda je normální,aby si takhle vymýšleli

Nejlepší odpověď
standa

Nejspíš to ´normální´ je…, ale to neřešte 🙂

Doporučuji, ale jinou věc, a to abyste napsal exmanželce dopis, ve kterém ji oznamujete, že dlužné výživné doplatíte nejpozději do XXX.

Zároveň zvažte, zda na vaší straně nenastaly důvody pro které byste mohl soud žádat o snížení výživného. Za odeslání návrhu k soudu na snížení výživného vlastně nic ´nedáte´, tak to prubněte.