Tristania

Vymahani dluhu za paušal (přes firmu), když nebyla podepsana smlouva. Mám platit, či to mám nechat plavat? Co mi hrozí?

Můžou po mě v bývalém zaměstnání vymáhat dluh za paušal, když jsem nikdy nepodepsal smlouvu. Nechodili mi faktury (zamestnanecky program), lhostejny pristup k vyrizeni inkasa, ktere jsem zadal (nikdy nebylo vyrizeno) ? o danneho zamestnani už nechodím. Přišla mi faktura za cele období, já napsal, že nic platit nebudu. Můžou po mě peníze nějak vymáhat? Vypoved byla řadně podepsaná. Díky

Nejlepší odpověď
anonym

Ze situace – tak, jak ji popisuješ, nikdo ´moudrý´ nebude.
Vezmi pracovní smlouvu (předpokládám, žes ji nevyhodil), podepsanou výpověď a tu fakturu (případně další ´paíry´, které máš) a zajdi se poradit na ÚP (nebo za právníkem).

anonym

Proto jsem si na posledním prac. místě nechal podepsat, že nemají vůči mne žádné pohledávky.