Avatar uživatele
anonym

Vymahani dluhu obchodni vztah

Dobry den, mam takovy problem a chci se zeptat, zda nekdo z ucastnenych mi dokaze poradit. Na internetu jsem odpoved nenasel. Jedna se o obchodni vztah. Firme vzniknul dluh a veritel danou vec predal soudu formou soudni zaloby o zaplaceni a v soucasne dobe se vede k dane veci soudni rizeni. Problem nastal nyni, kdyz po Firme zacala vymahat ten stejny dluh i inkasni agentura poverena veritelem. Chci se zeptat, zdali je to mozne z hlediska zakonu, ze se dana vec resi u soudu a jeste totozna vec se resi pres soukromou inkasni agenturu. Myslim si, ze to neni seriozni jednani, kdyz vec resi soud a jeste me obtezuji neustale nejaci vymahaci. Bohuzel, priznavam, dluh jsem vytvoril a nemam na uhradu, to je moje zasadni chyba nepopiratelna. Ale kdyz uz jsem v teto situaci, tak se ji snazim resit. Dekuji za odpovedi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Bičiště před 4769 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Bičiště

Inkasní firma o které se zmiňujete, nemůže vůči vám provádět žádné exekuční úkony, pokud k tomu nemá exekuční příkaz – usnesení soudu.Pokud by něco z toho měla, věděl byste o tom, jelikož se proti usnesení soudu – exekučnímu příkazu můžete do 15 dnů od jeho doručení odvolat.Nic takového vám doručeno nebylo.Věřitel tímto způsobem na vás zvyšuje tlak.Té firmě bych sdělil, že nemáte důvod s nimi jednat, jelikož případ je řešen soudně a že vy budete respektovat soudní rozhodnutí až bude případ soudem uzavřen. Jednání věřitele a „inkasní firmy“ oporu v zákoně nemá. Zavání to vydíráním.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Fidel

Ano, je to v pořádku.
Pokud to od vás vymůže inkasní agentura, žalobce stáhne žalobu a zaplatí si náklady řízení.
Pokud prohrajete soud, bude vydán rozsudek ve váš neprospěch, navíc budete muset zaplatit náklady řízení. Vy nezaplatíte, dá se to k exekuci a vy se potom nedoplatíte.

Na vašem místě doporučuji se domluvit na splátkách a být ve věci aktivní…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek