Zepple

Výkyvy počasí?!

Tak nevím… Téměř celý květen proprší-záplavy a je zima. Teď je zase vedro… (aspoň tady-Zlínský kraj) a lámou se teplotní červencové rekordy z roku 1937. V Praze prý na chvíli udeřili přívalové deště… Co se to děje?? :D Může za to Island či globální oteplování? nebo to je prostě jen tak a je to úplně „normální“?

Nejlepší odpověď
anonym

Netuším,kolik let vám je.Pamatuji doby,kdy Zima byla zima a Léto létem. Takové ty prastaré říkačky – Březen,za kamna vlezem,Duben,ještě tam budem- to o něčem svědčí.
Je jasné,že se NĚCO DĚJE.To nevidí snad jen náš prezident.Nebo nechce.Je otázka,nakolik to odpovídá přírodním cyklům,které možná souvisí se sluneční aktivitou,změnou magn. pole,oběhem slun. soustavy kolem středu Galaxie (Galaktický rok)a bůhví s čím ještě.Že se na tom podepsal i člověk,je zjevné.Jestli „jenom“ nastartoval nevratné procesy,jestli by TO začalo i bez něj – to já nevím,dost pochybuji,že to někdo skutečně ví.Ale něco se dalo do pohybu.
Ten Island – určitě ano ale to je jen lokální,v podstatě bezvýznamná epizoda.
Mění se počasí,klima planety,to bude naprosto fatální.Jsme (myslím si to a nejsem z toho odvázaný) svědky začátku obrovských změn všude a ve všem. Stoupání hladin oceánů,migrace lidí a zvířat,boj o životní prostor,války zásadního charakteru- třeba o vodu.
Maluju čerta na zeď? Kéž by.
To známé:„Nikdy není tak zle,aby nemohlo být ještě hůř“,platí,dnes snad víc,než dřív.
Neexistují žádné „polehčující okolnosti“ pro chování se člověka.Takhle plundrovat planetu -to nemůže zůstat bez následků.To není Boží zásah,to je dáno logikou „věcí“ a souvislostí z nich vyplývajících­.Takový názorný případ kauzality.
Ale třeba jsou ty „prognózy“ hovadiny. Možná.Je to ale jediné,čím se můžu utěšovat.