am77

Vykyne mi vůbec těsto?

Dobrý den,
už to jsou cca 3 hodiny. Těsto se zvětšilo, ale stále se lepí na ruce. Těsto jsem měl překryté vlhkou utěrkou. Jedná se totiž o můj první pokus, tak nejsem moc zkušený.
Díky.

Odpovědi
anonym

těsto se zadělá, podsype a popráší moukou, nakonec překryje utěrkou a dá vykynout na teplé místo. pokud se zvětšilo, tak kyne, lepí se, proto se dále zpracovává na pomoučněné desce. jinak těsto kyne tak půl hodiny v dobrých podmínkách. pak se při zpracování nechává ještě několikrát kynout (podle výrobku)

Drap

Pokud se zvětšilo, tak vykynulo, nebo alespoň částečně. I po vykynutí se bude trochu lepit.

terry

Měl bys napsat, jak jsi těsto tvořil.
To, že jsi ho přikryl utěrkou je poslední krok.

am77

Ono právě nelepí jen trochu, ale je to prakticky přilepené k talíři. No, počkám pár hodin a snad to bude v poho