dust8

Vykvetl vám už nějaký kaktus i doma? Víte ,jak se jmenuje?

pixabay: https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2017/09/06/12/40/cac­tus-2721269_1280.jpg

Pamatuje si i kdy to zhruba bylo? Alespoň roční období.
Kde jej máte umístěný? Jak často jej zaléváte? (méně je více tady platí)
A taky jestli má substrát pro kaktusy? Měl více květů?

Nejlepší odpověď
Funna

kdysi ano…ale co to byl za druh netuším, nejsem kaktusář…prostě jsem si je kupovala jen tak pro radost…

PS: mimo jiné, tá tvá fotka vypadá, že to nejsou kvetoucí kaktusy, ale kaktusy s nalepenými květy slaměnek…což je běžný prodejní „trik“…

PS: vánoční a velikonoční mi kvetou běžně, ale ty do toho nepočítám, protože ty kvetou bez problémů všem co znám…

Další odpovědi
Autista

To jestli ti vykvete kaktus je individuální viz. https://hobby­.instory.cz/2167-kaktusy-vam-nikdy-nevykvetou-jestlize-se-budete-dopoustet-techto-sesti-chyb.html . Mne se to snad ještě nikdy nepodařilo, ale kaktus je docela paradox, když se nad tím zamyslíš, je nenáročnej, ale přitom náročnej na vykvetení.

Drap

Moc se v kaktusech nevyznám. Žena jich několik má, a celá řada už jich kvetla. Největší květy na vánočním kaktusu. Kvete téměř každý rok v období před Vánocemi do cca Velikonoc. Jinak ostatní tak nějak střídavě.