annas

Vykročí-li levák za svým cílem levou nohou, hledá „levou“ ženu, nebo tu „pravou“ stejně jako pravák?

  1. Myslíte, že je stále dost míst, kde leváci zažívají „peklo“? Třeba při otvírání dveří, „nešikovné“ nářadí a mnoho dalších „radostí“.
  2. Uvědomujeme si, co dali světu leváci, např. Leonardo da Vinci, W. A. Mozart, Albert Einstein, Charlie Chaplin, Pablo Picasso atd.? Takže leváci nejsou na levačku…

Slavní leváci
https://www.le­vactvi.cz/slav­ni-levaci/

Obrázek

https://pixaba­y.com/cs/hudeb­n%C3%ADk-kluk-mlad%C3%BD-autoportr%C3%A9t-847535/

Nejlepší odpověď
led

Hledáte-li pravou ženu, pravého muže, to jest opravdové pravé lidi se srdcem na levé straně (převažně) na správném místě, hledejte bez ohledu na to, jestli jste pravák, nebo levák, jenom ale dávejte pozor, jestli tá prává/ten pravý není levá/levý…
1 – protože pravých pravičáků je víc než levorukých, leváci musí dělat věci opačně, než jim káže jejich přirozenost. Ale svitá na lepší časy taky pro leváky, prý bude se všechno dělat jenom myslí a namáhavou práci udělá za nás technika a ruce budou pak jenom na… hlazení. A to prý bude někdy brzy, máme věřit snílkům? Krásna budoucnost, v dnešní současnosti je levorukých praváků stále víc než šikovných leváků.
Leváci nevzdávejte se, levá ruka blíže k srdci je!

Další odpovědi
Malvína

Mám v rodině pár leváků a největší úskalí je pro ně psaní. Jak mají propisku, která trošku víc teče nebo usychá pomaleji, postupně si písmo rozmazávají. Překvapivě u nás se všichni „adaptovali“ na praváky. Příbor drží jako pravák, při běžných činnostech používají ruku pravou atd.

Ano, tyto osobnosti udělaly skutečně hodně. Zda jsou leváci, to na jejich zásluhách vůbec nic nemění.

Pamatuji si ze školy, hlavně ze základní, že se děti často posmívaly levákům. Protože jsou „jiní“. Tyhle posměšky se mě netýkaly, přišlo mi to už jako dítěti nevhodné. Člověk jako člověk. Jestli drží pero v pravé nebo levé přeci vůbec nevypovídá o hodnotách osoby, neznamenají něco míň.