dudu

Vykořitují a nejvíce drancují rozpočet této země živnostníci?

Velmi pozorně jsem si vyslechl zprávu ministra financí o výsledku rozpočtu republiky za rok 2012.
Zaujala mě pasáž pojednávající o skutečnosti, že na rozdíl od ostatních živnostníci trvale nevykazují zisky a do rozpočtu v podstatě neodvádějí žádné daně.
Dle jeho pojetí se tak děje proto, že tato podnikatelská skupina díky politické podpoře od ODS téměř bezostyšně zneužívá uzákoněné pensum odpočitatelných položek.
Podle pana Kalouska žije v nadále neudržitelském daňovém ráji.
Má nejvyšší šéf přes finance pravdu, nebo jen taktizuje a odvádí pozornost od podstaty současného dění?
Opět zde budu asi popliván, ale podle mého mínění pan Kalousek pravdu má a právem žádá úpravu zákonů, která by nastolila ve společnosti nezbytnou spravedlnost a rovnováhu.
Doplňuji:
Mea culpa: hned úvodem – Vykořisťují…

Nejlepší odpověď
Drap

Je spousta živnostníků, kteří mají problém přežít, Kdo věčí Kalouskovi a jeho závěrům, neví co je realita tohoto státu.

Další odpovědi
www

Ten Kalousek opět nemá pravdu. Nejen živnostníci využívají špatných zákonů, které tito „Kalousci“ snad záměrně vytvořili!
Kalí jen vodu a snaží se zakrýt neschopnost svoji i ostatních politiků.
Názor
Doplňuji:
Postupuje zkrátka vylepšeným systémem, převzatým od někdejší KSČ. Ti také nechali lidi povídat vtipy o lampasácích, policajtech, jen aby nebyly vtipy na ně. 😁
Mmj.-ve srovnání s dneškem to bylo téměř odškodné.

BANAN93

většina živnostníků jsou podvodníci ...... ale je to tím, že naši zákonodárci hrajou s nimi – přiznávají zisk tak aby neplatili žádné daně..... nakupují si věci – které si odepisují – na firmu a mnohdy končí někde jinde...... sponzorské dary ,které darují třeba obci jsou jen podvodné machynace ze ktrých se mnohdy nažere i představitelstvo atd.
Doplňuji:
příjde mi, že pracovat jako zaměstnanec nemá cenu – zaměstnavatel po vás chce aby jste měli lepší výdž než stroj a nemáte šanci ,že se za svojí píli dočkáte lepšího ohodnocení ...... a když ano tak takového, že vám to za tu dobu než se toho dočkáte schramstne inflace

huxa

rozhodně má pravdu, nicméně u některých živnostníků to může být pravda.

Illines

to huxa,ma pravdu a to u tech,co neumeji cessssky,vetnam­ci,rusaci atd-tam by se mel zamyslet Kalousek.Drobni cesky zivnostnici-jsou proti nim nic.