Rokio

Vykonal jsem dobrý skutek, když jsem dal přednost řidiči na chodníku?

Když jsem šel dnes z práce, všiml jsem si, že řidič chce vjet přes chodník do zadní části zverimexu. Myslím si, že tam byla garáž. Já jsem se zastavil a pokynul jsem rukou, že může projet. Řidič pak jel a nevypadal vůbec naštvaně, ale také se na mě neusmál, ani mi nezamával. Reagoval neutrálně.

Zachoval jsem se správně? Pokud ne, bylo mé chování nevhodné, nebo dokonce naplňovalo znaky přestupku?

Nejlepší odpověď
Dochy

byl to neutrální skutek

O nic nejde, v pohodě jste se posunky domluvili jak budete postupovat…

Další odpovědi
aliendrone

jiná odpověď

Jasně! Hlavně si dávej bacha, aby sis nezlomil ruku, až se z toho budeš mocně plácat po zádech. Chjo… :(

Aappo

byla to blbost

Přechod pro chodce je určený k tomu, aby chodec mohl přejít silnici bez úhony, pokud tam není, pak je oční kontakt důležitý. Chodník je ale také určený pro chodce, nebo pro řidiče. Sice jste ušetřil řidiči vozidla pár vteřin, ale do hlavy chodce nikdo nevidí. Kdybyste se hypoteticky nakonec rozeběhnul, měl by z toho Vaší vinou řidič problémy. Někdy tyto „dobré“ skutky asi nejsou na místě, lepší je se chovat dle stanovených pravidel.

paul1

byl to neutrální skutek