Rommart

Poradíte dle popisu v doplnění – výkon trestu versus exekuce?

Výkon trestu versus exekuce

Bývalý přítel se dlouhodobě vyhýbal nástupu do VT za Trestné činy Podvod, vyhýbání se nástupu do VT a neplacení výživného na moji dceru, byl na něj uvalený Exekuční příkaz, jenže tím, že pracoval zásadně na černo, tak mu nemohly být prováděny exekuční srážky, přišel už kvůli tomu o ŘP a nyní byl zadržen PČR a převezen k výkonu VT. Mě zajímá hlavně jedno, původní exekuce na něho uvalená se tím, že bude opět souzen pro dlouhodobé vyhýbání se Vyživovací povinnosti, tak ta exekuce skončí? Nebo bude běžet i nadála a bude mu de facto jen narůstat dluh u exekutora? Protože zatím ve VT nepracuje, údajně může pracovat až po 3 měsících od nástupu do VT. Děkuji za Vaše odpovědi.

Nejlepší odpověď
ivzez

Exekuce neskončí nástupem do výkonu trestu. Skončí
teprve doplacením dluhů a úroků z prodlení, poplatků, …
(Exekuci má člověk „na krku“ do konce života nebo do splacení dluhů.)

Další odpovědi
dubraro

Exekuce neskončí, dluh bude narůstat a s největší pravděpodobností jej nikdy nesplatí. Pracovat ve vězení nemusí a proč by také pracoval, když mu plat sebere exekutor. Až vyjde z vězení, tak žádnou slušnou práci, kde by mohl z platu něco splácet, nedostane, protože byl trestaný. A ostatně proč by se snažil, když mu všechno nad životní minimum sebere exekutor.
Pokud by i něco splácel, tak se budou v první řadě platit poplatky exekutora, až potom výživné. Takže jej znovu zažalujete za neplacení výživného, znovu půjde do vězení a koloběh se opakuje.

autacek

Ne, exekuce nástupem trestu neskončí.

Mohu se zeptat, dle jakého kriteria jste si vybírala otce svého dítěte?

Klaproth

Na jeho situaci se nic nemění. Nesplácel před zadržením, nesplácí nyní.

Kryšpín

Je to trochu otázka na poslance do Parlamentu ČR, pokud po návratu z polorekreačního zařízení se bude opět povalovat, neb skončí jako bezdomovec, nebude mít exekuce účinek, není přítel, jako přítel. Ale některé dámy malinko při zamilování riskují a poté také litují.