Cindy

Výkon rozhodnutí 2

Stando, děkuji za odpověď. Jen bych Vás poprosila o doplnění §109/1c IZ, říká výkon rozhodnutí či exekuci, která by postihovala majetek, který náleží do maj. podstaty lze nařídit, nelze jej provést.Přihodilo se, že exekutor nemovitost 2 dny po zahájení insolv. řízení vydražil (jestli to chápu dobře, provedl výkon rozhodnutí). Má vydat insolv. správci peníze, nebo je dražba neplatná? Moc děkuji:-)

Odpovědi
standa

V zásadě máte pravdu a pokud skutečně ÚČINKY konkurzu nastaly před dnem konání dražby, pak je tato dražba neplatná.

Ale v tom samém ustanovení § 109 je i odstavec 4), který definuje KDY přesně nastanou „účinky vyhlášení konkurzu“…, a je dost možné, že vyhláška o zahájení insolvenčního řízení nebyla včas umístěna v insolvenčním rejstříku (§ 419 – viz zdroj)

§ 109/4 zákona č. 182/2006 Sb.

Účinky zahájení insolvenčního řízení nastávají okamžikem zveřejnění vyhlášky, kterou se oznamuje zahájení insolvenčního řízení, v insolvenčním rejstříku.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/insolven­cni/cast3h1.as­px