Neonka

Vyklíčilo mi z pecky kaki neboli tomel. Mohlo by v budoucnosti začít i plodit ?

Nejlepší odpověď
atriplex

Ano, mohlo, ale:

  1. ovoce, ze kterého je semeno, je zcela jistě kříženec (hybrid), takže nevíte, co vám ze semene vyroste.
  2. rostlina ze semene nemusí být tak odolná jako roubovaná rostlina
  3. ze semene k plodu je daleká cesta. pokud jste optimistka, počítejte cca 5 let, reálně bych to však viděl až k deseti létům
  4. jak pěstovat, přikládám v odkazu

Zdroj: http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/uzitkova-zahrada/sladky-tomel-neboli-kaki-ci-churma-jak-jej-jist-a-pestovat/