Avatar uživatele
Lorrien

Vykáte nebo tykáte tazatelům na tomto serveru?

Vím, že tato otázka již byla položena, ale jelikož je zařazena mezi aktuality a osazenstvo tohoto webu se již několikrát vystřídalo, chtěla bych se Vás optat.
Zjistila jsem, že je tu normální tykání mezi stálými členy. Nicméně by mě zajímalo, jestli třeba anonymním/ neznámým tazatelům vykáte, nebo tykáte.
Já osobně vykám téměř všem (protože jsem mladší než většina uživatelů) kromě těch, kdož zmiňovali v dotazu věk (<16), nebo očividně jsou mladší (gramatické chyby hodné žáka základní školy).
Jaký názor máte Vy?
Děkuji za odpovědi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, suaeda, Sůwa, redy, anonym, Mika47, Werwolfo, gagaga, Reezo před 3781 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Když jsem sem přišla,tak jsem většině uživatelů vykala,přišlo mi to normální.Teď mi přijde normální tykat,a to i starším než jsem já,prý je to běžná inernetová etiketa.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
badisko

Jak kdy …:D a Ty vole se rika precejen lip nez Vy vole ..:D navic tezko poznam kdy vykam diteti a naopak .. takze vetsinou tykam .. a navis zdejsi znam takze pohoda ..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hamon

Od počátků českého Internetu je zvykem v diskusních fórech druhým tykat.
Pro ty, kteří potřebují kopnout (na radu led) upřesňuji – „tykám“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
weronika

já jsem dříve vykala- než jsem se tady rozkoukala, teď už většinou tykám- je to rychlejší, nemusím nad tím tak přemýšlet :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Na internetu se většinou, tak se zmiňuje většina tyká, ale pokud se podíváte na moje odpovědi tak se vetšinou vyhýbám vykaní i tykaní.
Beru to tak. Někdo bere za normál tykání, někdo zase vykání. A obráceně pokud někomu tykneme, vykneme tak mu to může být nepříjemné.
Ale stejně hezké bylo onikání – dnes už je to zní trochu legračně.
„Zamyslejí se nad otázkou sami Lorrien, proč oni radějí tykají.“
Při tom to není tak dávno, kdy děti onikaly rodičům.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Záleží jak komu. Pokud vím, že to je někdo hodně mladý nebo někdo, kdo se ptá často, tykám. Ostatním vykám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

na této poraďně všem vykám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tykám… Všem.
Vykám jen těm, od kterých bych nerad ´slyšel´ tykání vůči sobě.
Prostě vykám jen těm ´hóóódně nesympatickým´.
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Tykání se mi líbí a nevadí mi ani od mladších, ovšem je tu jedna výjimka…:-(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Tak, jako na všech diskuzích, i tady všem tykám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nonnel

Ber to jako v Anglii. Tam dodnes tápou jestli vykaj nebo tykaj.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Občas tykám občas vykám, ale lidem je to stějně jedno 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hammy

Co myslíš bro ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
LeVovič

já jen tykám, je to rozhodně lepší, než vykání, protože jsi k tomu člověku blíž :) a navíc jako řidič kamionu jsem zvyklý :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal9

Já vetšinou lidem na internetu tykám, i když je neznám. Nevim ale přijde mi to přirozenější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

vykám. pokladám to za prejav úcty – tak ma vychovali (nie iba rodičia, ale aj škola a spoločnosť, tykalo sa v rodine, medzi priateľmi, no a potom ľuďom, ktorých si nevážime [je to paradox, lebo rodinu a priateľov si určite vážim], resp. nad ktorými takto prejavujeme prevahu [fyzickú, spoločenským postavením, vzdelaním, vekom, …]).
vykám i v bežnom živote s výnimkou detí, ktorým tykám – niekedy je to problém, dnes 13-roční vyzerajú dospelo, tak zvolím radšej vykanie [mne to neublíži a ich to často poteší ako prejav úcty, vnímania ich dospelosti].

niektorí si zvykli vykať i mne.

niektorí mi tykajú – obchádzam to bez vyjadrenia sa k tomu, ďalej im vykám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
badisko

Nicmene tady byl jendem kterej ..hned pri vstupu od vzsech pozadoval Vykani …coz neproslo .. :D dopadl takto … http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/42406

před 3781 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek