postcd

Vyjede, vystartuje verbálně – jak to říci spisovně?

Když má někdo špatnou náladu a něco mu řeknete a on s vámi nehezky promluví (aniž by použil neslušná slova), jak se tomu říká (vyjede, vystartuje je asi nespisovné).

Nejlepší odpověď
quentos

„obořit se“ či „osopit se“ na někoho…

Další odpovědi
annas

Záleží na intenzit a kontextu.

Třeba vyvolá spor, hádku, vynadá někomu, prudce promluví, oboří se, osopí se, vytasí se s něčím,.

Lamalam

Reaguje nepřiměřeně situaci. Jadrně se tomu říká „nevidí si do huby“.

ahold

Utrhne se na tebe.

anonym

Morous.

bolak

myslíš když někdo pyčuje?

ivzez

slovně zaútočí

lota

napadne (napadne slově), reaguje nedůtlivě, projeví se jako protiva, mluví negativně/zaujatě