annas

Vyjádřete co nejstručněji, čím se proslavily následující osobnosti?

  1. Jan Žižka
  2. Jan Hus
  3. Rudolf II.
  4. Marie Terezie
  5. Eduard Beneš

Doplňte rovněž století, v němž osobnosti žily?

Nejlepší odpověď
1popelka1

  1. Jan Žižka – 14–15.století – válečník, vojevůdce husitů
  2. Jan Hus – 14–15.století, kněz, reformátor, spisovatel, rektor na univerzitě,
  3. Rudolf II. – 16.-17.st. – římský císař, garance náboženské svobody, přemístil dvůr z Vídně do Prahy, prý trpěl maniodepresivní psychózou
  4. Marie Terezie – 18.st.,císařovna, osvícenská panovnice, mmj. povinná školní docházka, měnová reforma, katastr…
  5. Eduard Beneš – 19.st – 20.st., československý prezident, organizoval odboj za války