Magic

Vyhrožuje mi ex přítel. Je to trestný čin?

Zdravím, Byla jsem s přítelem cca 2 a půl roku, v tom období mě psychicky a občas i fyzicky týral. Začalo to tím, že mi kontroloval sociální sítě, telefon, nemohla jsem pomalu ani jít do školy, aby neměl nějaké podezření. Potom to přestoupilo i k fackám.. Nikomu jsem to neřekla, ale po dvou a půl letech sem od něj odešla.. Už to bude skoro 3/4 roku, ale denodenně mám od něj smsky, telefonáty .. když mu dlouho neodepíšu tak stejně pořád píše.. a když mu odepíšu ať mě nechá na pokoji, tka mi začne nadávat, že jsem mu zničila život, že kvůli mě všechno ztratil a tak..A když se sním bavím normálně, tak si hned myslí, že bude všechno zase jako dřív, že sním budu. A pak mu zase neodepíšu , tka mi začne nadávat, že mi rozbije halvu, že si na mě počká a tak.. Mám přítele a tomu píše, jak ho z tím ex podvádím a tak.. přitom to není pravda.. nevím už co dělat.. nechci to nikomu říkat, tak se ptám tady. Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Quimby

„nechci to nikomu říkat“
A co s tím teda chceš dělat? Kam to chceš nechat zajít, než to začneš řešit?
Ideálně si připav všechny SMS, emaily a jiné důkazy a dojdi na policii podat trestní oznámení za napadení, vyhrožování popřípadě i stalking.
Na policii ti už poskytnou další rady a pomoc jak v takových situacích postupovat.

Další odpovědi
Agneta

Sežeň si rychle jiného přítele a pak mu ho představ, a dej mu v přítomnosti nového přítele jasně najevo, jak to je, aby nežil v nějakém vysnělém světě.

Ten tvůj ex je ale pěkný úchylák…tam s tím fakt můžeš počítat, co ti napsal…
Klidně to ve škole rozpovídej, ať to všichni vědí.
Doplňuji:
A jak píše česílko, stalking nahlásit , a už se bude řešit :DDD

ivzez

Vůbec jste mu neměla odpovídat
a komunikovat s ním.

Teď změňte vše, co můžete – telefon,
e-mail, zablokujte jej na sítích a změňte si tam jméno.

A šupem na policii nahlásit stallking.

Nebo chcete kvůli tomu, že „to nechcete nikomu říkat“,
skončit někde domlácená?

anonym

Už dávno jsi měla jeho jednání hlásit:http://www.jul­da.cz/2010/02/­stalking-co-je-to-stalking-trestni-zakon-o-stalkingu/

klumprt

Jednoznačně hlásit na policii. Vidím tam přečin Nebezpečné pronásledování (§ 354) a dle konkrétních okolností možná i přečin Nebezpečné vyhrožování (§353). Nikdo jiný, než policie to neřeší.

Fienir

Tak on tě bezdůvodně fackoval a ty ses 2.5 roku nechala? To je tvá hloupost.

Vyhrožuje ti? Tak to řeš přes policii. To je jeho hloupost. Pokud bys neuspěla, pak ho zablokuj.

kapka

Fienire, hloupost je psát obeti tyrani, ze to je její hloupost. -_-

anonym

Pronásledování (stalkink), nahlaš na policii